yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościKiedy możemy spodziewać się decyzji w sprawie dopłat do nawozów?

Kiedy możemy spodziewać się decyzji w sprawie dopłat do nawozów?

Aktualne ceny nawozów pozostawiają wiele do życzenia… Nie wspominając już o ich możliwej niedostępności w późniejszym okresie sezonu. Jeszcze niedawno usłyszeliśmy o złożonym wniosku do KE o dopłaty do nawozów. Na tą chwilę zgody nie ma. Kiedy możemy się jej spodziewać?

Jak podaje komisarz Janusz Wojciechowski na Sejmowej Komisji ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi, 2 marca Komisja Europejska przedstawi zestaw działań, jakie mogą zostać podjęte w kwestii wysokich cen nawozów. Jest to, dla nas rolników, niezwykle ważne. Ciężko nam obecnie ocenić opłacalność upraw, czy nie będziemy musieli dopłacić i ile nawozu kupić. Ceny nawozów to coś, co boli całą wieś, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie – podkreślił Wojciechowski.

Jak wcześniej wspominaliśmy, to premier Morawiecki złożył wniosek do KE o dopłaty do nawozów i to on apelował o przyspieszenie decyzji w tej sprawie. Wojciechowski podkreśla, że to dzięki niemu sprawy nabrały tempa. Dodatkowo zaznacza, że poczynione w naszym kraju postępy mogłyby okazać się ratunkiem dla rolników z całej UE. Chodzi przede wszystkim o zerową stawkę VAT na nawozy, zwolnienie produkcji nawozów z regulacji ETS i ww. dopłaty do nawozów.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na decyzje. Sam premier wskazywał, że dopłaty nie zostaną udzielone bez zgody KE, gdyż chce uniknąć sytuacji, w której rolnicy musieliby zwrócić otrzymane fundusze. Z drugiej strony wielu rolników jest przeciwnych takiemu rozwiązaniu…

Źródło: gazetaprawna.pl

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl