yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościKlienci płacą mniej za więcej. Aktualne ceny kapusty  

Klienci płacą mniej za więcej. Aktualne ceny kapusty [27.05.2024] 

Cena młodej, polskiej kapusty jest niestabilna. Notowany jest duży spadek w stosunku do cen z początku sezonu. Ile aktualnie kosztuje kapusta na rynku w Broniszach? Wysokie ceny niestety nie wrócą.

Stawki osiągalne na podwarszawskich Broniszach w dniu 27.05.2024, tak jak w poprzednich tygodniach, zależą w dużej mierze od ilości towaru znajdującego się na rynku. Warto jednak podkreślić, że pozostają znacząco niższe niż te z początku sezonu. Sprawdziliśmy, jakie są aktualne ceny młodej, krajowej kapusty na Broniszach. 

Ceny młodej, polskiej kapusty na Broniszach

Aktualne na dzień 27.05.2024 ceny młodej kapusty wahają się w przedziale 2,00-3,50 zł/szt. Niektórzy sprzedający dalej próbują oferować młodą kapustę za wyższą cenę, dochodzącą do 4 zł/szt. Niestety jest to stawka, w której niemal niemożliwy staje się handel towarem, jeśli na rynku znajduje się choćby jeden inny producent.  

Warto przy tym zauważyć, że sezon na młodą, polską kapustę zaczął się już w połowie kwietnia. Wówczas ceny pierwszych główek osiągały wartości 6,00 zł/szt. Oznacza to, że młoda kapusta kosztuje obecnie nawet o ponad połowę mniej niż osiągali producenci w początkowych tygodniach dystrybucji. Po okresie niemal półtora miesiąca waga warzyw jest w większości wyższa. Początkowo producenci zaczynali zbiór już od 0,70-1,20 kg. Aktualnie waga kapusty często wynosi prawie 2,00 kg, a to oznacza, że za większą główkę kapusty kupujący zapłacą dużo mniej.

Ile obecnie kosztuje kapusta biała?

Kapusta biała w dniu 27.05.2024 kosztuje od 1,90 zł do około 2,30 zł/kg. Dla przypomnienia w miesiącach poprzedzających kwiecień i maj, ceny kapusty białej były dużo niższe i wynosiły momentami nawet 1,00 zł/kg. 

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl