AktualnościKlimatyczne szaleństwo wokół żywości

Klimatyczne szaleństwo wokół żywości

Ślad węglowy na etykietach żywności. Takie rozwiązanie wprowadzono w sieci sklepów Lidl i Auchan.

W supermarketach Lidl i Auchan na produktach spożywczych możemy już znaleźć informację o śladzie węglowym danego produktu.

Programy ochrony roślin - przedsprzedaż 2024 - baner

Ślad węglowy na etykietach żywności ma pomóc konsumentom wybierać produkty, które są najmniej szkodliwe dla środowiska. W Europie wprowadzono zupełnie nową etykietę żywności Eco-Score, która ocenia ślad środowiskowy produktu wywarty na klimat który dotyczy zarówno roślin oraz produktów odzwierzęcych według zasady „od pola do stołu”. System dokonuje pomiaru wpływu produktów spożywczych na wzrost poziomu CO2, oraz wpływ na ilość potrzebnej wody na wyprodukowanie produktu, bioróżnorodność i cząstki stałe. Produkty oznaczone literą „A” mają najmniejszy szkodliwy wpływ na środowisko, natomiast te z literą „E” wywierają największy wpływ na zmiany środowiska i klimatu.

Czy według Was taki system polityki europejskiej może wpłynąć na ograniczenie popytu niektórych produktów rolniczych, które wywierają największy wpływ na zmianę środowiska i klimatu?


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
supraza azot fosfor potas z powietrza obrol bakterie azotowe

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl