yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościKoniec obniżek cen oleju napędowego?

Koniec obniżek cen oleju napędowego?

Sytuacja na stacjach paliw w ostatnich miesiącach kierowała się w dobrą stronę. W okresie od lutego notowano bowiem nieustanne obniżki. Koniec maja przyniósł jednak lekki wzrost. Ile więc aktualnie zapłacimy za paliwo na stacjach?

Średnie ceny detaliczne oleju napędowego w Polsce, jak podaje serwis e-petrol.pl, ukształtowały się pod koniec maja na poziomie 6,10 zł za litr. Względem poprzednich tygodni wskazany pułap jest o 0,04 zł wyższy. Różnica jest wprawdzie praktycznie niezauważalna, niemniej… Wzrost odnotowano pierwszy raz od lutego.

W przypadku pozostałych paliw sytuacja wygląda dość podobnie. Średnia cena 95-oktanowej benzyny przedstawia się bowiem na poziomie 6,52 zł za litr. Mówiąc natomiast o benzynie 98-oktanowej, kierowcy płacą najczęściej 7,12 zł za litr. Obniżkę zaobserwowano tylko w przypadku LPG, gdyż jego cena to 2,95 zł za litr, czyli o 0,02 zł mniej.

Warto zauważyć, omawiając sytuację na rynku paliw, że notowania ropy naftowej są obecnie niższe niż w całym 2022 roku. Aktualnie cena baryłki surowca oscyluje bowiem poniżej 68 dolarów. Za trendem spadkowym obserwowanym na rynku ropy podążają ceny hurtowe w Polsce. W ramach przykładu, olej napędowy w PKN Orlen kosztuje aktualnie 4,90 zł za litr w hurcie.

Mimo niewielkich podwyżek, sytuacja przedstawia się znacznie lepiej niż w ubiegłym roku, kiedy to producenci byli narażeni na zdecydowanie wyższe koszty związane z zakupem paliwa. Wielu z nich wskazuje jednak, że poziom cenowy na stacjach wciąż jest zbyt wysoki względem notowań ropy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: e-petrol.pl

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl