yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKoniec protestu w Dorohusku, ale to nie rolnicy się poddali. Kto podjął...

Koniec protestu w Dorohusku, ale to nie rolnicy się poddali. Kto podjął decyzję?

To już koniec protestów na przejściu granicznym w Dorohusku. Rolnicy się nie poddali, ale decyzję o rozwiązaniu protestu podjął wójt gminy. Zdaniem wójta, negatywne skutki rolniczych protestów były coraz bardziej odczuwalne. 

Koniec protestu w Dorohusku

Protest rolników w Dorohusku został rozwiązany, a decyzję o tym podjął wójt gminy Wojciech Sawa. Przypomnijmy, trwał on nieprzerwanie od wielu tygodni. – Przekazanie tej decyzji protestującym rolnikom odbyło się w spokoju. Podjąłem ją ze względu na dobro społeczności naszej gminy, która coraz mocniej odczuwa negatywne skutki rolniczych protestów – mówi Wojciech Sawa, wójt gminy Dorohusk (dziennikwschodni.pl).

“Blokowanie przejść jest po prostu wykluczone”

Warto przy tym zaznaczyć, że w ubiegłym tygodniu Prezes Rady Ministrów zwrócił się do Polaków z apelem, aby nie robić nic, co mogłoby dziś osłabić Ukrainę. – Niezależnie od uzasadnienia dla protestów, przejścia graniczne nie mogą być dłużej blokowane. Nie możemy w żaden sposób szkodzić Ukrainie, kiedy rozstrzygają się losy wojny – tłumaczył Donald Tusk. – Blokowanie przejść jest po prostu wykluczone – dodał.

Zapewnił jednocześnie, że rząd jest przygotowany do kolejnych form pomocy dla tych, którzy nie z własnej winy stracili na wojnie Rosji z Ukrainą. Zapowiedział dalsze negocjacje w sprawie ochrony interesów polskich rolników.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl