Koronawirus we Włoszech – brak dostaw owoców i warzyw, oblegane sklepy

Siedem ofiar śmiertelnych koronawirusa we Włoszech ( dane na godzinę 15:50 24.02.2020 ), ponad 219 przypadków zakażeń. Kraj ten jest pierwszy w Europie i trzeci na świecie pod względem rozprzestrzeniania się wirusa.

Ponad sto osób zarażonych tylko w Lombardii. Trzy przypadki koronawirusa stwierdzono również w Trentino.

Wraz ze wzrostem liczby infekcji rośnie również niepokój, co wiąże się z ryzykiem ogólnej psychozy. Supermarkety w obszarach objętych kwarantanną, są już oblegane. Wszyscy klienci są ubrani w maski, przed sklepami długie kolejki. Ale nawet w innych miastach w regionach, w których nie znaleziono koronawirusa, supermarkety przechodzą prawdziwy atak. W wielu sklepach powszechny jest widok pustych półek.

Koronawirus we Włoszech - handel owocami i warzywami
foto: Monica Montalti freshplaza.it

Władze wyłączyły z zawieszenia w pracy ludzi pracujących w zaopatrzeniu sklepów spożywczych i hipermarketów, gdyż są niezbędne do zaspokojenia podstawowych potrzeb ludności.

W ciągu ostatnich dwóch dni w rejonie Codogno i na innych obszarach dotkniętych zarażeniem zamówienia zostały anulowane, w związku z czym nie zrealizowano dostaw owoców i warzyw. Dziś także nie działa rynek hurtowy w Weronie. Poniedziałkowy handel płodami rolnymi w Verona Mercato jest zawieszony.

Karol Pajewski
Źródło:freshplaza.it

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności