yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKoszty coraz bardziej dotykają producentów…

Koszty coraz bardziej dotykają producentów…

Natłok kosztów na wszelkich płaszczyznach nieustannie daje odczuć się producentom warzyw i innych płodów rolnych. Kolejny raz świadczą o tym dane tyczące się rejestracji nowych ciągników i przyczep rolniczych. W kwietniu odnotowano bowiem dalsze spadki względem poprzednich lat…

Krajowi producenci zmagają się z rekordowo wysokimi kosztami produkcji już ponad rok. Wszelkie inwestycje, mimo konieczności ich wprowadzania, odkładane są w czasie. Tyczy się to również zakupu nowych maszyn rolniczych, w tym ciągników i przyczep. Wszystko jest droższe, a środki niestety są ograniczone. Kredyty stały się z kolei dość ryzykowne…

Jak podaje PIGMiUR, w kwietniu 2023 roku zarejestrowano 849 szt. nowych ciągników i 540 szt. nowych przyczep rolniczych. Względem poprzednich lat liczby te są zdecydowanie niższe, co jest jednoznacznym potwierdzeniem wyżej wspomnianych słów.

Skupmy się jednak na konkretnych danych… W kwietniu 2023 roku zarejestrowano 849 szt. nowych ciągników. To najmniej w porównaniu do dwóch poprzednich lat, kiedy to rejestrowano odpowiednio 1221 szt. i 1000 szt. W ciągu czterech pierwszych miesięcy br. zarejestrowano w sumie 3354 szt. nowych ciągników. To o 363 szt. mniej niż w analogicznym okresie 2022 roku. Spadek rejestracji w stosunku do poprzedniego roku wynosi już 9,8%.

Rynek nowych przyczep rolniczych niestety nie wygląda lepiej. W kwietniu br. zarejestrowano 540 szt. nowych przyczep rolniczych. To o 244 szt. mniej niż w kwietniu przed rokiem. W ciągu czterech pierwszych miesięcy roku zarejestrowano 2074 szt. nowych przyczep rolniczych. To o 751 szt. mniej niż w tym samych okresie w 2022 roku. Wynik ten oznacza spadek rok do roku o 26,6%.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: PIGMiUR

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl