yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościKraj finansujący krzywdę Ukrainy, czyli obraz Polski w zagranicznych mediach

Kraj finansujący krzywdę Ukrainy, czyli obraz Polski w zagranicznych mediach

Wśród informacji publikowanych przez zagraniczne media coraz częściej pojawia się temat Polski. Wszystko za sprawą nieustannego importu warzyw z Rosji. Proceder przyczynia się więc nie tylko do strat po stronie krajowych producentów, ale również wpływa na pogarszającą się o nas opinię…

Temat importu warzyw z Rosji jest nam doskonale znany. Niejednokrotnie przedstawialiśmy już szereg problemów, które się z nim wiążą. W ramach przypomnienia… Proceder w znaczącym stopniu wpływa na ceny uzyskiwane przez krajowych producentów, gdyż na polski rynek sprowadzane są duże ilości produktów z tamtejszych stron. Warto ponadto pamiętać o fałszowaniu kraju pochodzenia owych warzyw, przez co konsumenci są pozbawieni prawa wyboru.

Wszystko to dzieje się na początku sezonu, kiedy producenci liczyli na nieco wyższe wynagrodzenie z powodu wysokich kosztów produkcji. Nie wspominając już o trwających działaniach wojennych, a także szeregu sankcji. Pozostaje się zastanawiać… Kto dopuszcza do tego, by tańszy produkt z Rosji zalewał europejski rynek niszcząc przy tym lokalnych producentów? Kto dopuszcza to tego, by kraj ten był legalnie wspierany poprzez handel warzywami?

Tak czy inaczej… Zjawisko utrzymuje się na polskim rynku już od dość długiego czasu. Mimo wielokrotnych apeli zarówno z naszej strony, jak i z ust wielu producentów czy przedstawicieli branży warzywniczej, nic się w tym aspekcie nie zmieniło. Tymczasem, pomijając wyżej przedstawione problemy, opinia o Polsce w mediach zagranicznych stale się pogarsza. Import warzyw z Rosji do Polski zadziwia wszystkich i jest tematem coraz częściej poruszanym w przestrzeni publicznej.

W ramach przykładu… Serwis EastFruit opublikował 3 kwietnia artykuł noszący tytuł „Które państwa finansowały mordy Ukraińców poprzez handel warzywami i owocami z agresorem w 2022 roku”. Nieco wcześniej, mianowicie 20 marca, na łamach portalu MENAFN ukazał się z kolei artykuł „Polska nadal importuje rosyjskie warzywa pomimo sankcji UE”. Podobnych informacji jest wiele i moglibyśmy jeszcze wymienić tutaj co najmniej kilka tytułów.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

We wszystkich tych artykułach krajem podawanym jako przykład wspierania Rosji jest właśnie Polska… Jak można do tego dopuszczać? Oczywiście wszystkie informacje są zasadne i to nie je tutaj krytykujemy. Naszą wątpliwość wzbudza jedynie brak działań w kierunku ukrócenia procederu, którym jest import warzyw z Rosji. Przecież to Polska jako jeden z pierwszych krajów opowiedziała się za wprowadzeniem sankcji wobec agresora.

Sankcji, które przełożyły się na drastyczny wzrost kosztów produkcji. Dlaczego więc pozwalamy na to, by tamtejsze produkty, których wyprodukowanie kosztowało znacznie mniej, zalewały nasz rynek w sposób całkowicie legalny i zarazem pogarszały opinię Polski na arenie międzynarodowej? Wszystko to wpływa nie tylko na trudną sytuację lokalnych producentów, ale jak się okazuje, może wzbudzić również nieufność wobec Polski i tym samym utrudnić kontakty handlowe w przyszłości.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl