yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościTendencja wzrostowa na rynku marchwi

Tendencja wzrostowa na rynku marchwi [25.04.2023]

Marchew od polskich producentów umacnia swoją pozycję na podwarszawskim rynku hurtowym w Broniszach. Stawki uzyskiwane w ramach wynagrodzenia utrzymują się na wyższym poziomie, zauważalna jest tendencja wzrostowa.  

W minionym okresie, gdy ceny marchwi oscylowały na poziomie poniżej 3,00 zł za kilogram, producenci zastanawiali się nad tym, czy jest możliwe uzyskanie wyższego wynagrodzenia. Wynikało to z podejścia konsumentów, którzy coraz częściej przedstawiali w mediach „paragony grozy”. Czas jednak pokazał, że krajowa marchew nie powiedziała ostatniego słowa. Zdołała bowiem umocnić swoją pozycję na rynku i zapewnia nieco wyższe wynagrodzenie.

Na ten moment krajowi producenci, którzy oferują polską marchew na podwarszawskim rynku w Broniszach, mogą spodziewać się wynagrodzenia na poziomie 3,00-3,20 zł za kilogram. Nieco wyższe stawki można osiągnąć za tzw. „marchew firmową”, która cechuje się nieskazitelną jakością. W tym przypadku ceny przedstawiają się na poziomie 3,50-3,60 zł za kilogram.

Wśród ofert możemy rzecz jasna wyróżnić towar konkurencyjny dla polskich producentów, mianowicie marchew importowaną z Holandii. Tamtejszy produkt kosztuje na ten moment 3,60-3,80 zł za kilogram. Importerzy sprowadzają go głównie dla poszczególnych odbiorców, którzy wolą zapłacić więcej za warzywo z zagranicy ze względu na własne przekonania.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl