yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKrajowe szparagi już dostępne na rynku

Krajowe szparagi już dostępne na rynku [17.04.2023]

Na rynku hurtowym w Broniszach od kilku dni konsumenci mogą cieszyć oczy krajowymi szparagami, które cechują się wysoką jakością. Jak aktualnie kształtują się ich ceny, oferowane producentom w ramach wynagrodzenia?

W zeszłym tygodniu, mianowicie 13 kwietnia, wśród ofert na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach swoje miejsce zajęły szparagi od polskich producentów. Warzywo na ten moment pochodzi najprawdopodobniej z upraw pod osłonami.

Pierwsze tygodnie kwietnia to zbyt wcześnie, aby owe szparagi pochodziły z upraw otwartych. Szczególnie, gdy uwzględnimy obecne warunki pogodowe, które w ostatnim czasie nieustannie się zmieniają i często okazują się niesprzyjające dla producentów i samych upraw.

Jakich cen mogą spodziewać się producenci na ten moment? W dniu dzisiejszym, 17 kwietnia, nastąpiła korekta cenowa szparagów. Stawki kształtują się na poziomie 20,00-21,00 zł za 0,5 kilogramowy pęczek, czyli 40,00-42,00 zł za kilogram. Uprzednio notowane ceny utrzymywały się na pułapie 44,00-46,00 zł za kilogram.

Warto wspomnieć, że omawiane szparagi cieszą się obecnie wysokim popytem ze strony warszawskich restauracji czy poszczególnych warzywniaków. Fakt ten jest bardzo istotny, gdyż w minionych miesiącach konsumenci dość często zaznaczają, że są zmuszeni ograniczać koszty. Ważne jest więc, że nie dotyka to w znaczącym stopniu polskich nowalijek.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl