Krajowy bób już na rynku. Jak kształtują się ceny?

Krajowy bób

Wśród ofert na podwarszawskim rynku hurtowym w Broniszach pojawił się krajowy bób. Jak kształtują się ceny na początku sezonu?

Wraz z biegiem czasu na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach pojawił się krajowy bób. Na ten moment są to oczywiście śladowe ilości. W dniu wczorajszym spotkaliśmy bowiem jednego producenta na całym placu, który miał warzywo w ofercie.

Jak aktualnie kształtują się ceny? Obecnie producenci na rynku hurtowym w Broniszach mogą oczekiwać stawek rzędu 18,00 zł za 0,5 kilogramową paczkę, czyli 36,00 zł za kilogram. Podaż jest jednak na tyle mała, że ceny u poszczególnych producentów mogą się od siebie znacząco różnić. Wszystko zależy od podejścia i zainteresowania odbiorców.

W najbliższych tygodniach podaż bobu z pewnością wzrośnie. Wiązać się to będzie ze spadkiem cen, które uzyskują producenci. Mamy jednak nadzieje, że utrzymają się one na poziomie, który będzie adekwatny do rekordowo wysokich kosztów produkcji i pracy.

Bób Bronisze

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. pomidory rynek hurtowy
  2. Skład nawozów
  3. Jacek Sasin

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności