yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościKrajowy, młody seler - droższy niż w poprzednim sezonie? Aktualne ceny selerów...

Krajowy, młody seler – droższy niż w poprzednim sezonie? Aktualne ceny selerów [03.06.2024]

Na rynku dostępny jest krajowy, młody seler. Na ten moment jest sprzedawany na sztuki. Ile kosztuje i od czego zależy jego cena? Sprawdź aktualne na dzień 03.06.2024 ceny polskiego, młodego selera.

Krajowy, młody seler, który na ten moment producenci sprzedają na sztuki, osiąga na rynku różne stawki. Wszystko zależy oczywiście od jakości oferowanego produktu. W przypadku towaru o dobrych parametrach warzywo jest jednak droższe niż w minionym roku. Jak kształtuje się cena polskiego, młodego selera w dniu 03.06.2024?

Ceny selerów na Broniszach

Młody seler sprzedawany na sztuki w podwarszawskich Broniszach kosztuje aktualnie od 3,00 do 4,00 zł/szt. Wahania ceny zależą od parametrów jakościowych, czyli wykształcenia korzeni. Za towar o najwyższej jakości konsumenci płacą więcej. Podaż ze względu na początki sezonu nie jest jeszcze wysoka, ale w kolejnych dniach będzie sukcesywnie wzrastać, a sytuacja będzie wiązała się ze spadkiem cen. W pierwszych dniach czerwca 2023 roku stawki dochodziły do 3,50 zł/szt. Zaczynały się z kolei od 2,50 zł/szt.

Na samym początku sezonu, czyli w drugiej połowie maja (22.05.2024), kiedy młody seler pojawił się na Broniszach, ceny były nieco wyższe i dochodziły do 4,50 zł/szt. Momentami, gdy podaż była nadzwyczaj niska, producenci próbowali zwiększać stawki, ale nie zawsze było to możliwe. W 2023 roku pierwsze, znaczące dostawy miały miejsce dwa dni później (24.05.2023). Wówczas stawki zamykały się w przedziale 2,50-3,50 zł/szt.

Ceny selerów na Rybitwach

W ramach porównania w zeszłym sezonie młody seler spod tuneli foliowych na krakowską giełdę „Rybitwy” również trafił w połowie maja. Producenci na początku sezonu byli w stanie osiągnąć ceny na poziomie około 3,50 zł/szt., a więc tyle samo, co na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl