reklama
reklama
yara ogólna nawożenie warzywa
reklama
nds deszczownia nawaadnianie
reklama
baner neudosan
reklama
baner UPL
reklama
reklama
yara ogólna nawożenie warzywa
reklama
nds deszczownia nawaadnianie
reklama
baner neudosan
reklama
baner UPL
reklama
reklama
RhizoVITAL
reklama
octavo marchew nasiona
Strona głównaAktualnościKrólowa nowalijek zaczyna podbijać Bronisze. Ile kosztuje pęczek rzodkiewki?

Królowa nowalijek zaczyna podbijać Bronisze. Ile kosztuje pęczek rzodkiewki? [24.03.2025]

Rzodkiewka, która na rynku w podwarszawskich Broniszach pojawiła się ponad tydzień temu utrzymuje stabilny poziom cenowy, chociaż jej podaż z dnia na dzień będzie rosnąć, a uzyskiwane stawki zaczną spadać. Niezmiennie dostępna jest także włoska rzodkiewka. Ile kosztują krajowe i sprowadzane nowalijki w dniu 24.03.2025?

Dziś trudno jest szukać słońca w Polsce, ale ostatnie dni z większym nasłonecznieniem i cieplejszymi nocami wpłynęły korzystnie na dorastanie kojarzonej z wiosną nowalijki, jaką jest rzodkiewka. Podaż będzie zwiększała się z dnia na dzień, a pułap cenowy może załamać się w każdej chwili, kiedy na rynek trafią większe partie towaru.

reklama
Baner PORW 2025

Ile kosztuje pęczek polskiej rzodkiewki?

Aktualnie cena uzyskiwana przez krajowych producentów rzodkiewki oscyluje na poziomie wynoszącym od 2,50 do 2,80 zł/pęczek w sprzedaży hurtowej. Wyższych cen można oczekiwać przy przeprowadzeniu transakcji detalicznej. Według przewidywań pod koniec tygodnia średnia cena powinna spaść do około 2,00 zł/pęczek.

W jakich cenach sprzedaje się importowany towar?

Obecnie importowana rzodkiewka, którą sprowadza się z Włoch, oferowana jest w sprzedaży hurtowej w cenie około 1,50-1,60 zł/pęczek. Oczywiście w ofercie detalicznej stawki są wyższe. Kwoty zakupu rzodkiewki w skrzynkach do warszawskich sklepów mogą dochodzić na rynku hurtowym w Broniszach do 1,90 zł/pęczek.

Spadek wielkości przywożonych do Polski partii zaobserwować będzie można w momencie, w którym na rynku pojawi duża ilość polskiego warzywa, a jego dostawy będą regularne. W ubiegłym roku wydarzyło się to już około 10 kwietnia. Wówczas na rynku hurtowym w Broniszach niełatwo było zobaczyć duże ilości importowanego towaru, a potrzeby konsumentów w dużym stopniu zaspakajał krajowy produkt, co podkreśla specjalista z Bronisz.

reklama
reklama
PNOS baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
reklama
Baner KUPS
Najpopularniejsze artykuły
Polecamy
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

[newsletter_signup_form id=1]