yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościLekkie odbicie w cenach pomidorów. Ile kosztują pomidory 23 maja 2024 roku?

Lekkie odbicie w cenach pomidorów. Ile kosztują pomidory 23 maja 2024 roku?

Cena pomidorów na rynku hurtowym w Broniszach pozostawała do dziś na bardzo niskim poziomie. Sytuacja uległa jednak zmianie. Nastąpiło lekkie odbicie w cenach. Ile więc kosztują polskie pomidory w dniu 22.05.2024? 

Zapaść cenowa na rynku pomidorów. Ile kosztowały?

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach w ostatnim tygodniu ceny zarówno pomidorów malinowych, jak i czerwonych spadły do bardzo niskiego poziomu. Niezbyt satysfakcjonujące dla producentów stawki utrzymywały się przez kolejne dni. Wczoraj, czyli 22.05.2024 pomidory malinowe kosztowały w hurcie 5,00 zł/kg. Karton (6 kg) sprzedawany był bowiem w cenie 30,00 zł/szt. Pomidory czerwone były nieco tańsze – 4,17 zł/kg.

Odbicie w cenach. Ile aktualnie kosztują pomidory?

W dniu 23.05.2024 nastąpił zwrot, jeśli chodzi o ceny pomidorów. Wzrosty nie są na ten moment spektakularne, jednak napawają optymizmem. Producenci mogą spodziewać się wyższych stawek o około 1,00 zł/kg. Pomidory malinowe w dniu 23.05.2024 kosztują bowiem 6,00 zł/kg. Adekwatnie wzrosły także ceny pomidorów czerwonych na Broniszach.

Notowany wcześniej spadek wynikał rzecz jasna z wysokiej podaży pomidorów. Sytuację skomentował również Michał Kołodziejczak. Zaznaczył, że nie można dopuszczać do tego, co aktualnie widzimy na rynku. Wiceminister zauważył, że występują dość duże problemy ze sprzedażą, a tymczasem markety są zasypane towarem spoza granic Polski. Zarazem zapowiedział, że przyjrzy się owej kwestii. Nikt oczywiście nie zabrania sprzedaży towarów z importu. Niemniej, należy się zastanowić, dlaczego to pomidory z zagranicy są kontraktowane, a nie kontrolowany na każdym etapie produkt polski.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl