yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościMaleją zapasy białej kapusty w Rosji

Maleją zapasy białej kapusty w Rosji

Ceny kapusty w Rosji rosną – wynika to z malejących stanów magazynowych. Dziś rosyjscy producenci sprzedają kapustę średnio 4,6 razy drożej niż rok temu o tej samej porze.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis East-Fruit ceny kapusty białej na rynku rosyjskim nadal rosną ze względu na zmniejszenie stanów magazynowych w gospodarstwach, a także duży popyt ze strony hurtowni i sieci detalicznych. Dodatkowo niektórzy plantatorzy ograniczają sprzedaż kapusty białej, co prowokuje dalszy wzrost.  

Aktualnie ceny kapusty wahają się w granicach 44-58 rubli/kg (2,21 zł -3,04 zł), czyli średnio o 10% drożej niż tydzień wcześniej. Powodem jest to, że większość gospodarstw w centralnej części Rosji zakończyła już sprzedaż. Ponadto dostawy kapusty z Dagestanu były utrudnione z powodu silnych mrozów, które w zeszłym tygodniu spowodowały niedobór dostaw w niektórych regionach. To z kolei spowodowało również wzrost cen. 

Cena kapusty w Rosji jest teraz znacznie wyższa niż w zeszłym roku. Dziś rosyjscy producenci sprzedają kapustę średnio 4,6 razy drożej niż pod koniec stycznia 2021 roku. Jednocześnie większość uczestników rynku nie wyklucza dalszego wzrostu cen, ponieważ zapasy kapusty białej w lokalnych gospodarstwach rolnych maleją. 

 Źródło: east-fruit.fm  

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl