yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościMarchew – aktualne ceny  

Marchew – aktualne ceny [27.05.2024] 

Marchew importowana nadal osiąga wyższe ceny niż marchew krajowa. Istnieją jednak wyjątki. W jakiej cenie można sprzedać polską marchew na rykach hurtowych? Sprawdź aktualne ceny marchwi w dniu 27.05.2024. 

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach znajdziemy towar sprowadzany z Holandii, Portugalii, Hiszpanii i Włoch, ale również marchew od krajowych producentów. Ile kosztuje dziś marchew sprowadzana spoza polskich granic? W jakim przypadku cena lokalnej marchwi jest wyższa niż produktów importowanych? 

Marchew importowana. Jakie ceny na Broniszach?

Holenderska marchew osiąga ceny do 4,00 zł/kg. Jeżeli pochodzi z pewnego źródła jest ceniona i często wybierana przez hurtowników. Jej cechy są pożądane przez kupujących. Marchew, którą sprowadza się z Portugalii, Hiszpanii i Włoch, często nie jest tak twarda i ma gorsze parametry jakościowe. Stąd też niższa cena, która oscyluje na poziomie 3,50-3,80 zł/kg. Wahania w cenie zależą również od świeżości importowanego towaru.  

Krajowa marchew. Ile można dostać za kilogram?

Ceny marchwi krajowej w dniu 27.05.2024 wahają się w przedziale od 2,75 do 3,50 zł/kg. Odbiorcy zwracają szczególną uwagę na jakość. Wymagają dobrze przechowanego i umytego towaru. Produkt nie może ulegać ponadto szybkiemu zaczernieniu zaraz po sprzedaży. Problemy z utrzymaniem wysokiej jakości marchwi wywołują rzecz jasna choroby przechowalnicze. Głównym źródłem infekcji są pojedyncze sztuki z objawami choroby, które infekują kolejne warzywa w przechowalniach. Wraz z biegiem czasu coraz ciężej zapanować nad problemem. Nie ma w tym jednak nic dziwnego o tej porze roku. 

Ile kosztuje polska młoda marchew?

Polska młoda marchew uzyskuje natomiast ceny wyższe od importowanych produktów. Jakie są stawki? Młoda marchew, sprzedawana na pęczki, kosztuje w dniu 27.05.2024 od 3,50 do 4,50 zł/pęczek. W przygotowanych pęczkach znajduje się średnio około 4 sztuk marchwi z nacią. 

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl