reklama
reklama
yara ogólna nawożenie warzywa
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
yara ogólna nawożenie warzywa
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Strona głównaAktualnościMarchew młoda i z przechowalni - jakie są ceny na rynku w...

Marchew młoda i z przechowalni – jakie są ceny na rynku w Broniszach? [13.05.2025]

Krajowa marchew z przechowalni utrzymuje stosunkowo stabilne ceny. Na rynku dostępny jest jednak konkurencyjny, sprowadzany produkt, a do sprzedaży powoli dołącza tegoroczna marchew z Hiszpanii, Włoch i Portugalii. W jakich cenach dostępna jest na Broniszach?

Cena krajowych i importowanych spoza granic Polski korzeni jest zróżnicowana. Długie przechowywanie warzywa często niesie za sobą trudności w zachowaniu parametrów jakościowych na najwyższym poziomie. Wynika to oczywiście z wielu czynników, w tym z przebiegu sezonu, ale na tym etapie również z czasu magazynowania. Ryzyko rozwoju chorób przechowalniczych staje się bardzo wysokie, co przyczynia się do nierównomiernej jakości towaru. Dodatkowo na rynku pojawia się już tegoroczne warzywo, które zwiększa konkurencję na placu handlowym.

reklama
Baner PORW 2025

Marchew z przechowalni – za ile można sprzedać?

Cena krajowej marchwi znajduje się na stosunkowo stałym poziomie wynoszącym około 1,50 zł/kg. Zwiększenie uzyskiwanych kwot nie jest możliwe. Szczególnie, że na podwarszawskich Broniszach znajduje się jeszcze sporo marchwi importowanej, która pochodzi z Holandii, kraju będącego największym dostawcą tego produktu. Sprowadzane korzenie są cenione i popularne wśród odbiorców mimo wyższej ceny, która oscyluje na pułapie powyżej 2,00 zł/kg.

Ostatecznie uzyskiwana kwota złożona jest z parametrów jakościowych warzywa, wyrównania korzeni i braku oznak oddziaływania patogenów. Oczywiście, wyższy pułap cenowy uzyskują sprzedający, którzy proponują towar cechujący się doskonałą jakością po dokładnym procesie mycia.

Ile kosztuje tegoroczna importowana marchew?

Obcięta tegoroczna marchew, której podaż na rynku rośnie, kosztuje aktualnie około 3,00-3,50 zł/kg. Towar sprowadzany jest z trzech kierunków, a konkretnie z Hiszpanii, Włoch i z Portugalii.

reklama
warzywa egzemplarz darmowy bezpłatnie

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
Najpopularniejsze artykuły
Polecamy
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

[newsletter_signup_form id=1]