yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

pantoea agrosimex intermag
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościMarchew tanieje, ale tylko u rolnika…

Marchew tanieje, ale tylko u rolnika… [24.05.2023]

Na rynku marchwi nastąpiły znaczące zmiany, które niestety nie są korzystne dla producentów. Zaobserwowano bowiem tendencję spadkową cen warzywa…

Na podwarszawskim rynku w Broniszach nastąpił spadek cen marchwi. Obecnie producenci mogą oczekiwać stawek oscylujących na poziomie 4,00 zł za kilogram. Wynika to rzecz jasna z popytu, który zauważalnie spadł w momencie, gdy cena marchwi kształtowała się na wyższym pułapie. Sprzedaż stanęła, więc producenci nie mieli innego wyjścia i musieli obniżyć swoje oczekiwania.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku hurtowników. Wszyscy, którzy zakupili marchew w cenie 4,50-4,70 oczekują aktualnie stawek rzędu 5,00-5,20 zł za kilogram. Na ich korzyść przemawia możliwość przechowania warzywa w chłodniach, a także możliwość wystawienia faktury, co ostatnimi czasy staje się coraz bardziej znaczącą kwestią, której wymaga wielu odbiorców na rynku.

Warto także wspomnieć o imporcie… Towar z Holandii jest już zauważalny w bardzo małym stopniu. Na rynku pozostały ostatnie palety marchwi z niedzielnej dostawy. Kolejne partie najprawdopodobniej nie zostaną sprowadzone do Polski, gdyż zapasy warzywa w Holandii są na wyczerpaniu.

Wśród ofert jest jednak dostępna obcięta marchew z Portugalii, a także z Włoch. To właśnie ona coraz częściej pojawia się u krajowych hurtowników. W hurcie paletowym jej cena oscyluje na poziomie 4,75 zł za kilogram, natomiast nieco mniejsze ilości sprzedawane są w cenie 5,20-5,30 zł za kilogram. To jednak nie wszystko, gdyż odnotowano również obecność obciętej marchwi z Turcji. Niemniej… Jej jakość była zauważalnie niższa, a to skutkowało cenami rzędu 4,00 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl