Marchew tanieje, ale tylko u rolnika… [24.05.2023]

Na rynku marchwi nastąpiły znaczące zmiany, które niestety nie są korzystne dla producentów. Zaobserwowano bowiem tendencję spadkową cen warzywa…

Na podwarszawskim rynku w Broniszach nastąpił spadek cen marchwi. Obecnie producenci mogą oczekiwać stawek oscylujących na poziomie 4,00 zł za kilogram. Wynika to rzecz jasna z popytu, który zauważalnie spadł w momencie, gdy cena marchwi kształtowała się na wyższym pułapie. Sprzedaż stanęła, więc producenci nie mieli innego wyjścia i musieli obniżyć swoje oczekiwania.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku hurtowników. Wszyscy, którzy zakupili marchew w cenie 4,50-4,70 oczekują aktualnie stawek rzędu 5,00-5,20 zł za kilogram. Na ich korzyść przemawia możliwość przechowania warzywa w chłodniach, a także możliwość wystawienia faktury, co ostatnimi czasy staje się coraz bardziej znaczącą kwestią, której wymaga wielu odbiorców na rynku.

Warto także wspomnieć o imporcie… Towar z Holandii jest już zauważalny w bardzo małym stopniu. Na rynku pozostały ostatnie palety marchwi z niedzielnej dostawy. Kolejne partie najprawdopodobniej nie zostaną sprowadzone do Polski, gdyż zapasy warzywa w Holandii są na wyczerpaniu.

Wśród ofert jest jednak dostępna obcięta marchew z Portugalii, a także z Włoch. To właśnie ona coraz częściej pojawia się u krajowych hurtowników. W hurcie paletowym jej cena oscyluje na poziomie 4,75 zł za kilogram, natomiast nieco mniejsze ilości sprzedawane są w cenie 5,20-5,30 zł za kilogram. To jednak nie wszystko, gdyż odnotowano również obecność obciętej marchwi z Turcji. Niemniej… Jej jakość była zauważalnie niższa, a to skutkowało cenami rzędu 4,00 zł za kilogram.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Skradzione części do maszyn rolniczych
  2. Wieś krajobraz
  3. Polskie młode ziemniaki
  4. Kombajny do zbiory ziemniaków

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności