yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościMarsz gwiaździsty na Warszawę. Kiedy rolnicy ruszą zablokować stolicę?

Marsz gwiaździsty na Warszawę. Kiedy rolnicy ruszą zablokować stolicę?

Całkowita blokada Warszawy miała mieć miejsce 20 lutego 2024 roku. Rolnicy zrezygnowali jednak z tych planów, ale nie oznacza to, że Marsz Gwiaździsty na Warszawę się nie odbędzie. Zmieniono jedynie datę tego wydarzenia.

Marsz Gwiaździsty na Warszawę

Protesty rolników trwają nieprzerwanie. Dotychczas jednak Warszawa, stolica Polski, pozostawała nietknięta. Producenci strajkowali, a raczej nieustannie strajkują na terenie całego kraju. Blokady możemy napotkać od zachodniej aż po wschodnią granicę. W minionym czasie blokowano Poznań, Wrocław, a także wiele innych mniejszych lub większych miast czy wsi. Jak więc to możliwe, że rolnicy ominęli Warszawę?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Rolnicy nie chcieli nikomu utrudniać codziennego życia, a blokada Warszawy pozostawała “ostatecznością”. Minione protesty nie przyczyniły się niestety do poprawy warunków na polskich wsiach, przez co strajk w stolicy nieuchronnie się zbliża. Początkowo był zaplanowany na dziś, o czym wiedzieliśmy już 6 lutego.

Sławomir Izdebski OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych, apelując do rolników o pełną mobilizację na protestach 9 lutego, zapowiedział, co stanie się w kolejnych tygodniach. – Ale na tym się nie skończy. Dwa może trzy dni będziemy protestować, ale już jest zgłoszony Marsz Gwiaździsty na Warszawę na 20 lutego i też apel o pełną mobilizację. Nie poddamy się, dopóki KE nie wycofa się z Zielonego Ładu – powiedział prezes Izdebski.

Co się zmieniło?

Dziś rolnicy skupiają się przede wszystkim na proteście, który odbywa się na granicy z Ukrainą. Wielu innych producentów blokuje drogi i autostrady w pozostałych regionach Polski. Blokada Warszawy byłaby więc niekorzystna dla rolników. Jak wskazał Sławomir Izdebski, mogłoby się okazać, że zablokujemy samych siebie. Tak jak jednak wspominaliśmy, Marsz Gwiaździsty na Warszawę został jedynie przełożony w czasie. Stolica stanie niedługo później, a konkretnie 27 lutego. Podsumowując, rolnicy mają dość.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

3 KOMENTARZE

  1. Niestety przez blokadę Warszawy nie pojadę na wizytę do lekarza , bardzo ważna . Łatwo powiedzieć wyjedź wcześniej , przełóż wizytę to tylko jeden dzień czy dwa. Dla chorego każdy dzień jest na wagę złota. Zrozumie tylko ta osoba która choruje , jeździ na wizyty leczy się . Niestety bez zdrowia nie ma nic …. Protest protestem ale każdy musi zrozumieć każdego

  2. Urodziłam się i mieszkam w Wawie, jestem po zespole cushinga, guzie piersi i wielu innych leczonych operacyjnie i szpitalnie chorobach. Nie ma ważniejszej rzeczy jak jedzenie i powietrze bo to od nich najwięcej zdrowia zależy. Popieram rolników sama jako księgowa biorę wolne, kule w dłonie i idę z rolnikami na marsz. Popieram jestem z Wami. Dziękuję że walczycie za nas , i Was 🙂

  3. Myślę, że wielu nie-rolników popiera ten protest. Chodzi o nasze (miastowych też) bezpieczeństwo żywnościowe i zablokowanie tzw. zielonego ładu, który już niedługo w nas uderzy. Ceny energii pewnie drastycznie pójdą w górę już w drugim półroczu, a wtedy wzrosną ceny wszystkiego. Zdanie się na żywność importowaną spowoduje, że w każdej chwili może jej zabraknąć, a przez zielony ład ceny żywności poszybują. Nie możemy sobie pozwolić na niepopieranie rolników.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl