yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMłoda kapusta już na rynku. Ubiegłoroczne warzywo notuje wzrosty

Młoda kapusta już na rynku. Ubiegłoroczne warzywo notuje wzrosty [08.05.2023]

Wśród ofert na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach pojawiła się młoda kapusta od polskich producentów. Jednocześnie, zmniejszające się zapasy kapusty białej z ubiegłorocznych zbiorów, a także wysoki popyt na warzywo ze strony Ukrainy, pozwoliły na zwiększenie stawek uzyskiwanych przy sprzedaży.

W ubiegły czwartek (4 maja) na rynku w Broniszach pojawiły się pierwsze oferty młodej kapusty od polskich producentów. Na ten moment ilość oferowanego warzywa jest jeszcze stosunkowo niska. W ramach przykładu, w dniu dzisiejszym produkt posiadało w ofercie pięciu producentów.

Stawki, których można oczekiwać w ramach wynagrodzenia, zależne są od kalibru. W przypadku, w którym do skrzynki wchodzi 6 główek, cena oscyluje na poziomie 6,50-7,00 zł za sztukę. Natomiast, jeśli w skrzynce mieści się 7/8 główek, wynagrodzenie jest nieco niższe. Możemy przyjąć, że najczęściej spotykane stawki mieszczą się w przedziale 35,00-37,00 zł za skrzynkę.

Warto także wspomnieć o sytuacji, która tyczy się ubiegłorocznej kapusty białej. Ilość warzywa na rynku stała się zdecydowanie niższa. Jednocześnie notuje się wzmożony popyt na warzywo ze strony Ukrainy. W tamtejszych regionach wielu producentów wyprzedało swoje zapasy, natomiast zainteresowanie pozostało na niezmiennie wysokim poziomie. Braki są uzupełniane właśnie w Polsce.

Czynniki te pozwoliły polskim producentom nieco zwiększyć ceny. Na ten moment przedstawiają się one w granicach 1,75-2,00 zł za kilogram. Warto zaznaczyć, że wzmożony popyt ze strony Ukrainy najprawdopodobniej zdoła się utrzymać. Wynika to z braku alternatyw. Zakup warzywa w Niemczech czy Holandii jest bowiem bardziej kosztowny dla ukraińskich importerów.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl