yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMłoda kapusta na zapisy…

Młoda kapusta na zapisy…

Krajowi producenci rozpoczęli zbiory młodej kapusty. Popyt jest jednak na tyle wysoki, że ilość zebranego warzywa okazuje się niewystarczająca. Z tego względu niektórzy przyjmują zamówienia z dużym wyprzedzeniem.  

Nie tak dawno temu niektórzy z krajowych producentów przystąpili do zbiorów młodej kapusty. Oczywiście są to dopiero początki sezonu, a jego szczyt dopiero przed nami. Niemniej… Zainteresowanie warzywem okazało się stosunkowo wysokie już teraz.

Potwierdzeniem powyższych słów jest aktualna sytuacja na rynku. Kluczowe czynniki, mianowicie niska podaż oraz wspomniany wysoki popyt, doprowadziły bowiem do tego, że wielu odbiorców decyduje się dokonać zamówienia z dużym wyprzedzeniem.

Oczywiście tyczy się to transakcji hurtowych. To właśnie one przeprowadzane są coraz częściej na zapisy. Nieco mniejsze ilości są dostępne od ręki. W ramach przykładu, producenci oferują młodą kapustę białą na rynku hurtowym w Broniszach.

Niemniej… Nawet w tym przypadku zauważalna jest dysproporcja pomiędzy występującą podażą a popytem. Świadczy o tym wzrost cen produktu. W dniu dzisiejszym stawki wzrosły bowiem o 0,50 zł. Aktualnie cena kształtuje się w przedziale 5,50-7,50 zł za sztukę.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl