yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościMłode pory już w sprzedaży. Ile kosztują? Sprawdź aktualne ceny porów

Młode pory już w sprzedaży. Ile kosztują? Sprawdź aktualne ceny porów [22.05.2024]

Na rynku w Broniszach pojawiły się polskie, młode pory. Sprawdziliśmy, ile kosztują w dniu 22.05.2024.

Sezon na polskie, młode pory wystartował. Warzywo pojawiało się na rynku wprawdzie już w poprzednich dniach, ale jego ilość była stosunkowo niska. Dziś, a konkretnie w dniu 22.05.2024, krajowi producenci zwiększyli ilość dostaw. Warto jednak podkreślić, że na ten moment trudno tu mówić o ilościach hurtowych. Na to przyjdzie nam jeszcze poczekać, dowożone na rynek partie są aktualnie dość małe. Jak natomiast przedstawiają się ceny?

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach, gdyż to właśnie tu pojawiły się młode pory, wszystko zależy od kalibru. Krótko mówiąc, por porowi nierówny. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, gdyż sezon dopiero się rozpoczyna, a warzywo pochodzi rzecz jasna z upraw pod osłonami. Na ten moment towar sprzedawany jest przez producentów na sztuki. Aktualne ceny młodych porów oscylują w dniu 22.05.2024 na poziomie około 4,00 zł/szt.

Wraz z biegiem dni podaż polskich, młodych porów będzie wzrastać, co może wiązać się ze spadkiem cen. Krajowi producenci liczą jednak, że wysokie zainteresowanie nowalijkami, które obserwujemy wśród odbiorców w aktualnym sezonie, przyczyni się do niewielkich korekt. Warto przy tym zaznaczyć, że towar w dużej mierze trafia do okolicznych właścicieli sklepików czy warzywniaków, którzy są gotowi zapłacić nieco więcej za produkt wysokiej jakości.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl