yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMłode ziemniaki tanieją. Ceny w dół, ale tylko u polskich rolników 14.05.2024

Młode ziemniaki tanieją. Ceny w dół, ale tylko u polskich rolników 14.05.2024

Ceny polskich, młodych ziemniaków na rynku hurtowym w Broniszach kierują się w dół. Z kolei towar sprowadzany do kraju drożeje. Jak przedstawia się sytuacja na rynku? Jakie są ceny młodych ziemniaków w dniu 14.05.2024?

Ile kosztują polskie, młode ziemniaki w dniu 14.05.2024?

Aktualne ceny młodych, polskich ziemniaków są dość zróżnicowane. Wiele zależy tutaj od sposobu przygotowania do sprzedaży oraz podaży w danym momencie. Najdroższa jest odmiana Irga, ale tyczy się to towaru sortowanego i umytego. Najtańsze z kolei okazują się niesortowane ziemniaki odmiany Arrow, które producenci sprzedają “na brudno”.

Ile więc kosztują polskie ziemniaki? Na dzień 14.05.2024 ceny młodych ziemniaków zamykają się w przedziale 6,00-7,00 zł/kg w przypadku niesortowanego i niemytego towaru oraz 8,00-9,00 zł/kg za przygotowaną do sprzedaży Irgę. Zdarza się jednak, że ilość ziemniaków na rynku w Broniszach jest nieco niższa, przez co stawki wzrastają do 9,00-10,00 zł/kg. Warto jednak zaznaczyć, że wraz z biegiem dni ceny będą niestety coraz niższe. Producenci w wielu regionach Polski rozpoczęli już kombajnowe zbiory ziemniaków.

Ile kosztują młode ziemniaki sprowadzane do Polski?

Ziemniaki od polskich producentów tanieją z dnia na dzień, ale nie tyczy się to towaru importowanego do Polski. Wręcz przeciwnie, zagraniczny produkt drożeje. Najtańsze wciąż pozostają młode ziemniaki z Egiptu, ale ich cena wzrosła do 3,70 zł/kg. Wcześniej było to 3,30 zł/kg. Z kolei najdroższe pozostają niezmiennie młode ziemniaki z Cypru. Tutaj również stawki wzrosły. Aktualnie cena tamtejszych ziemniaków dochodzi do 5,00 zł/kg w sprzedaży detalicznej. We wszystkich wypadkach zauważalne są znaczące niedobory.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl