MRiRW: „Konkret Kaczyńskiego już zadziałał”

Problem z importem zboża z Ukrainy
fot. MRiRW

– To, że Unia Europejska dostrzegła problem z ukraińskim zbożem, to jest nasz wspólny sukces. To duży sukces, sukces Polski i sukces polskich rolników – podkreślił podczas dzisiejszego briefingu prasowego minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus.

Rozmowy z komisarzami

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, konkret Kaczyńskiego już zadziałał. Została przedstawiona propozycja i zaczęto rozmowy o sytuacji związanej z ukraińskimi produktami rolnymi wpływającymi na teren UE.

– Komisja Europejska zaoferowała 100 mln euro dla piątki tzw. krajów frontowych, ale nie doszliśmy jeszcze do porozumienia w sprawie listy produktów – poinformował minister Robert Telus.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że Polska, wraz z pozostałymi krajami borykającymi się z importem produktów rolnych z Ukrainy, zdecydowanie domaga się rozszerzenia listy produktów, którą zaproponowała Komisja Europejska.

Minister Robert Telus podkreślił, że proponowane rozszerzenie dotyczyłoby m.in. mięsa drobiowego, mleka, jaj i miodu.

Konwoje tranzytu

Szef resortu rolnictwa przypomniał, że transport będzie odbywał się w konwojach, przy zastosowaniu elektronicznych plomb i systemu SENT.

Źródło: MRiRW

Related Posts

  1. Aktualne ceny krajowych pomidorów

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności