Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami, a w mediach coraz częściej pojawiają się wzmianki o pustkach na składach węgla. Pozostaje pytanie… Czy są to zwykłe plotki czy realny problem? Polska Grupa Górnicza zaprzecza doniesieniom.
Plotka czy realny problem?
W nawiązaniu do pojawiających się w mediach wiadomości, że „na niektórych składach już zaczyna brakować węgla”, Polska Grupa Górnicza S.A. zapewnia, że opisywane problemy w żaden sposób nie dotyczą firmowych składów spółki ani sklepu internetowego PGG S.A., gdzie węgiel opałowy jest stale dostępny w sprzedaży.
Jakie są aktualne ceny węgla?
Ekogroszki kupić można w e-sklepie w cenie 1500 zł/t (Pieklorz, Karlik, Retopal luzem) lub 1750 zł/t (w workach po 20 kg lub w big-bagach na palecie). Groszki z niektórych kopalń są tańsze – 1320 zł/t. Sortymenty orzech i kostka dostępne są od 1200 zł/t. Co najistotniejsze są to ceny ostateczne dla klientów przy odbiorze ze składów KDW. To klient decyduje, czy skorzysta potem z transportu oferowanego przez skład, czy odbierze węgiel osobiście.
KWD – Kwalifikowani Dostawcy Węgla
W całej Polsce działa już 198 składów w firmowej sieci KDW (Kwalifikowanych Dostawców Węgla). Wyboru składu dokonuje kupujący w e-sklepie. Wszystkie składy KDW udzielają darmowego wsparcia klientom, którzy z powodu wykluczenia cyfrowego lub z jakichkolwiek innych względów nie mogą samodzielnie zamówić węgla przez internet na portalu PGG.
Ile węgla trafia miesięcznie do sprzedaży?
PGG S.A. kieruje do sprzedaży w e-sklepie na bieżąco całość produkcji węgli opałowych (270-300 tys. ton każdego miesiąca). Sklep internetowy PGG S.A. dostępny jest bez przerwy w trybie 24/7 dla wszystkich zainteresowanych zakupem opału z polskich kopalń, najlepszej jakości i w cenach producenta.
Źródło: PGG