yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNa składach zaczyna brakować węgla? Plotka czy poważny problem?

Na składach zaczyna brakować węgla? Plotka czy poważny problem?

Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami, a w mediach coraz częściej pojawiają się wzmianki o pustkach na składach węgla. Pozostaje pytanie… Czy są to zwykłe plotki czy realny problem? Polska Grupa Górnicza zaprzecza doniesieniom. 

Plotka czy realny problem? 

W nawiązaniu do pojawiających się w mediach wiadomości, że „na niektórych składach już zaczyna brakować węgla”, Polska Grupa Górnicza S.A. zapewnia, że opisywane problemy w żaden sposób nie dotyczą firmowych składów spółki ani sklepu internetowego PGG S.A., gdzie węgiel opałowy jest stale dostępny w sprzedaży.

Jakie są aktualne ceny węgla? 

Ekogroszki kupić można w e-sklepie w cenie 1500 zł/t (Pieklorz, Karlik, Retopal luzem) lub 1750 zł/t (w workach po 20 kg lub w big-bagach na palecie). Groszki z niektórych kopalń są tańsze – 1320 zł/t. Sortymenty orzech i kostka dostępne są od 1200 zł/t. Co najistotniejsze są to ceny ostateczne dla klientów przy odbiorze ze składów KDW. To klient decyduje, czy skorzysta potem z transportu oferowanego przez skład, czy odbierze węgiel osobiście.

KWD – Kwalifikowani Dostawcy Węgla

W całej Polsce działa już 198 składów w firmowej sieci KDW (Kwalifikowanych Dostawców Węgla). Wyboru składu dokonuje kupujący w e-sklepie. Wszystkie składy KDW udzielają darmowego wsparcia klientom, którzy z powodu wykluczenia cyfrowego lub z jakichkolwiek innych względów nie mogą samodzielnie zamówić węgla przez internet na portalu PGG.

Ile węgla trafia miesięcznie do sprzedaży? 

PGG S.A. kieruje do sprzedaży w e-sklepie na bieżąco całość produkcji węgli opałowych (270-300 tys. ton każdego miesiąca). Sklep internetowy PGG S.A. dostępny jest bez przerwy w trybie 24/7 dla wszystkich zainteresowanych zakupem opału z polskich kopalń, najlepszej jakości i w cenach producenta.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: PGG

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl