yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNie ma chętnych na kapustę. Zastój i krytycznie niskie ceny młodej kapusty...

Nie ma chętnych na kapustę. Zastój i krytycznie niskie ceny młodej kapusty [22.05.2024]

Ceny młodej, polskiej kapusty są krytycznie niskie. Nie ma chętnych na zakup. Towaru na rynku jest dużo, ale odbiorcy skupiają się na innych nowalijkach. Jakie są ceny kapusty w dniu 22.05.2024 na Broniszach?

Ile kosztuje młoda kapusta na Broniszach?

Krytycznie niskie ceny młodej kapusty to przykra rzeczywistość, z którą mierzą się polscy producenci warzyw. Nie ma chętnych na zakup, a ceny nieprzerwanie lecą w dół. Powoli wygasa także sprzedaż w skrzynkach, co o tej porze roku jest niespotykane. Coraz częściej producenci oferują młodą kapustę w workach. Jak z kolei przedstawiają się ceny?

Aktualne na dzień 22.05.2024 ceny młodej kapusty na rynku w Broniszach wynoszą 2,50 zł/szt. Warto przy tym zauważyć, że sezon ruszył już 16 kwietnia. Minął więc ponad miesiąc, a waga główek znacząco się zwiększyła. Początkowo producenci zaczynali ciąć już od 0,70-0,80 kg, a aktualnie waga kapusty nierzadko oscyluje na poziomie 2,00 kg. Co to oznacza? Mówiąc krótko, ceny młodej kapusty osiągnęły krytycznie niski pułap.

Po ile jest kapusta z sezonu 2023?

Na Broniszach znajdziemy oczywiście kapustę z ubiegłorocznych zbiorów. Jakie są aktualne ceny? W przypadku kapusty białej cena w dniu 22.05.2024 oscyluje na poziomie 2,00 zł/kg. Producenci twardo trzymają się wskazanego pułapu. Warto jednak przypomnieć, że w ubiegłych miesiącach byli zmuszeni oddawać towar za zaledwie 1,00-1,20 zł/kg, a sytuacja poprawiła się dopiero w kwietniu. Stawki rzędu 2,00 zł/kg były z kolei osiągalne w maju.

W przypadku kapusty czerwonej sytuacja pozostaje natomiast na niezmiennym, stabilnym poziomie. Producenci w większości przypadków mogą spodziewać się cen na poziomie około 2,40 zł/kg. Nie przewiduje się tu znaczących zmian. Mówiąc natomiast o kapuście pekińskiej trzeba mieć na względzie tendencję spadkową. Towar wysokiej jakości, układany w kartonach, kosztuje aktualnie 4,00 zł/kg. Stawki nie są jednak w tym przypadku stabilne. Zdaniem niektórych producentów, wskazana cena nie zawsze jest możliwa do osiągnięcia.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl