yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
RynekW Niemczech są już pierwsze szparagi z ogrzewanych tuneli

W Niemczech są już pierwsze szparagi z ogrzewanych tuneli

W Niemczech są już od około tygodnia w sprzedaży niemieckie szparagi – pochodzą z ogrzewanych tuneli bawarskiego producenta. Mają dobrą jakość i ładny kolor. Wciąż nie wiadomo, czy szparagi z nieogrzewanych upraw pojawią się na niemieckim rynku przed końcem miesiąca.

Obecne ceny są bardzo różne w zależności od klasy, ale średnio wynoszą około 20 euro za kg dla klienta końcowego. Chociaż sezon w branży szparagów na przestrzeni lat zaczynał się znacznie wcześniej, w tym roku rozpoczął się podobnie jak rok temu. – Zawsze chodzi o to, kiedy producenci zaczną ogrzewać ziemię. Z powodu mrozu w ciągu ostatnich kilku tygodni nie było sensu włączać systemu grzewczego wcześniej i wszystko się opóźniło – tłumaczy Hans Lehar, dyrektor Obst- und Gemüse-Absatzgenossenschaft (OGA), firmy zajmującej się marketingiem owoców i warzyw w Badenii-Wirtembergii.

Z roku na rok sezon szparagów z tuneli zaczynał się wcześniej. Powodzenie tego “przedsezonu” zawsze zależne jest od temperatury. Niemieccy producenci niewiele mówią o testowaniu nowych odmian – z jednej strony jest to tajemnica handlowa, z drugiej… twierdzą, że odmiana nie gra zasadniczej roli. Smak zależy bowiem głównie od rodzaju gleby.

Mimo rosnącej podaży szparagów zielonych – rodzimych i z importu, Niemcy pozostają wierni szparagom białym – dotyczy to również tych z produkcji ekologicznej, która w branży szparagowej w ogóle nie ma wielkiego ilościowego znaczenia. Jedno jest pewne – w każdym regionie Niemiec, gdy pojawią się rodzime szaragi, klienci tracą zupełnie zainteresowanie importowanymi z Peru, Holandii czy innych krajów. Czy w tym roku szparagi z nieogrzewanych upraw pojawią się pod koniec miesiąca? Hans Lehar jest ostrożny w prognozowaniu. Jeśli warunki pogodowe pozwolą…

mp

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: Freshplaza

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl