yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościNikt nie chciał Ursusa. Rolnicza legenda pominięta szerokim łukiem

Nikt nie chciał Ursusa. Rolnicza legenda pominięta szerokim łukiem

Nikt nie złożył oferty na zakup będącej w upadłości spółki Ursus S.A. Legenda polskiego rolnictwa została pominięta szerokim łukiem. Czy jednak jest to dziwne? Cena za całe przedsiębiorstwo wynosiła niemal 125 milionów złotych. Czy tym razem będzie inaczej? Oczekiwania poleciały w dół. 

Ursus na sprzedaż. Kolejny raz…

Ursus ponownie trafił na sprzedaż. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej kancelarii KGS Restrukturyzacje, przedmiotem konkursu ofert jest sprzedaż przedsiębiorstwa – w rozumieniu art. 551 Kodeksu cywilnego – URSUS S.A. w upadłości z siedzibą w Warszawie (dalej: „przedsiębiorstwo URSUS”) z wyłączeniem środków pieniężnych jakie znajdują się w masie upadłości do dnia zawarcia umowy sprzedaży przedsiębiorstwa URSUS (włącznie z tym dniem) oraz mających wpłynąć do masy upadłości URSUS należności z tytułu prowadzonej działalności URSUS, zafakturowanych w toku postępowania upadłościowego URSUS do dnia zawarcia umowy sprzedaży przedsiębiorstwa URSUS (włącznie z tym dniem) jak również z wyłączeniem dokumentacji wytworzonej przez syndyka w toku postępowania upadłościowego URSUS.

– Opis i oszacowanie przedsiębiorstwa URSUS z dnia 14 kwietnia 2023 roku, sporządzone przez spółkę Lege Advisors Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie wg stanu na dzień 30 września 2022 roku jest dostępne w biurze syndyka masy upadłości URSUS w Warszawie, ul. Stanisława Augusta 75 lok. 47, 03-846 Warszawa (adres e-mail: biuro@syndycy.com.pl, 22 639 45 55) i jest udostępniane zainteresowanym po podpisaniu umowy o zachowaniu poufności, wedle wzoru przygotowanego przez syndyka. Ponadto Opis i oszacowanie przedsiębiorstwa URSUS zostało złożone do akt postępowania upadłościowego i jest dostępne w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XVIII Wydział Gospodarczy ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych, ul. Czerniakowska 100A, 00-454 Warszawa – czytamy w wydanym komunikacie.

Ile trzeba dać za Ursusa?

W ramach przypomnienia, wcześniej cena wywoławcza krajowej legendy została ustalona na poziomie niemal 125 milionów złotych (124.535.881,82 zł). Aktualnie, tak jak wspominaliśmy, oczekiwania poleciały znacząco w dół. Ile dziś kosztuje spółka Ursus S.A.? Cena wywoławcza została obniżona do 99 milionów złotych. Czy tym razem znajdzie się chętny na zakup Ursusa, który niewątpliwie zapisał się w historii polskiego rolnictwa?

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl