• rosafert agrosimex gleba
  • belem agrosimex marchew ziemniaki

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNowa inwestycja Anwilu zacznie działać w styczniu 2023 roku

Nowa inwestycja Anwilu zacznie działać w styczniu 2023 roku

Nowa instalacja Anwilu z Grupy Orlen ma zakończyć budowę z końcem 2022 roku. Projekt rozbudowy zakłada wzrost zdolności produkcyjnych Anwilu do 1 461 tys. ton rocznie. Portfolio produktowe spółki wzbogaci się o cztery rodzaje nawozów – saletrę grubą, saletrosiarczan amonu, saletrzak z siarką i saletrzak z magnezem o ulepszonych własnościach granuli.

Anwil z Grupy Orlen kontynuuje budowę instalacji do produkcji nawozów azotowych, która zwiększy moce wytwórcze o około 50 proc. Inwestycja przyczyni się do poszerzenia oferty produktowej dla polskiego rolnictwa, a także powstania nowych miejsc pracy – podała spółka. Finalizacja projektu może też umożliwić wzrost zysku operacyjnego EBITDA Anwil o około 57 mln euro rocznie.

Anwil podpisał porozumienie z włoską firmą Tecnimont, które zakłada zmianę daty zakończenia budowy instalacji granulacji na koniec 2022 roku, a oddanie jej do użytkowania do końca stycznia 2023 roku. Pierwotnie miała być gotowa do połowy 2022 roku.

Spółka podaje, że opóźnienie jest związane z ograniczeniami w łańcuchu dostaw, z którymi mierzą się obecnie wszystkie firmy na świecie. Na mocy porozumienia zostanie przygotowany aneks do umowy dotyczącej projektowania, dostaw oraz budowy w systemie „pod klucz” instalacji granulacji w powstającym kompleksie produkcyjnym. Umowa z Tecnimont stanowi jedną z trzech najważniejszych umów zawartych w ramach rozbudowy zdolności produkcyjnych nawozów w Anwilu.

Budowa trzeciej linii do produkcji nawozów jest kluczowym projektem inwestycyjnym nie tylko w naszej spółce, ale także w ramach prowadzonych procesów rozwojowych w Grupie Orlen. Przyczyni się on do umocnienia pozycji biznesowej spółki, gdyż do odbiorców naszych nawozów będzie trafiało o blisko pół miliona ton więcej nowych produktów spełniających najwyższe standardy jakościowe. O realizowanej przez Anwil inwestycji myślimy także w kontekście strategicznego znaczenia dla polskiej gospodarki. Będzie to wsparcie dla rodzimego rynku i konkretne działanie w celu ograniczenia napływu do kraju nawozów z importu. Realizacja projektu potwierdzi także status Anwilu jako największego i zarazem najbardziej pożądanego pracodawcy w regionie – powiedziała Agnieszka Żyro, prezes zarządu Anwil.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

źródło: Anwil, biznesalert.pl


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl