• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościO ile spadła produkcja nawozów w Grupie Azoty?

O ile spadła produkcja nawozów w Grupie Azoty?

Grupa Azoty podjęła decyzję o rozpoczęciu cyklicznego przekazywania do publicznej wiadomości informacji dotyczących szacunkowych skonsolidowanych wolumenów produkcyjnych w ujęciu miesięcznym. Spółka podkreśla, że wielkości produkcji dostosowywane są do bieżącej sytuacji podażowo popytowej na rynku europejskim. Jak dane te przedstawiają się względem roku ubiegłego?

Celem udostępniania informacji tyczących się wolumenów produkcyjnych jest podniesienie przejrzystości i transparentności polityki informacyjnej, zapewniającej inwestorom dostęp do informacji istotnych dla oceny sytuacji Spółki Grupa Azoty S.A. i Grupy Kapitałowej Grupa Azoty.

Miesięczne raporty dotyczące szacunków produkcji będą przekazywane cyklicznie w terminie do 15 dnia następnego miesiąca. Jak zaznacza spółka, przekazane dane mają charakter szacunkowy, a ostateczne kwartalne wyniki produkcyjne zostaną opublikowane w skonsolidowanym raporcie za I kwartał 2023 roku.

Analizując raport udostępniony przez Grupę Azoty możemy dostrzec znaczące spadki produkcji względem analogicznego okresu w 2022 roku. Jak to wygląda w praktyce? Wolumen produkcji w przypadku nawozów azotowych zmniejszył się z 319 tys. ton w styczniu 2022 roku do 265 tys. ton w tym samym miesiącu roku bieżącego. Oznacza to spadek o 54 tys. ton, czyli o 17%.

Mniejsze wolumeny produkcyjne tyczą się również nawozów wieloskładnikowych. W roku ubiegłym produkcja wynosiła bowiem 76 tys. ton, natomiast aktualnie ukształtowała się na poziomie 65 tys. ton. Tak więc, podaż obniżyła się o 11 tys. ton, co w przeliczeniu daje nam o 14% mniej nawozów wieloskładnikowych na rynku.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W przypadku nawozów specjalistycznych produkcja okazała się z kolei mniejsza o 4 tys. ton. Mianowicie, rok temu wynosiła 18 tys. ton, natomiast w roku bieżącym wolumen przedstawiał się na poziomie 14 tys. ton. Taki stan rzeczy jest równoznaczny ze spadkiem rzędu 22%.

Segment tyczący się chemii oraz tworzyw również odnotował mniejsze wolumeny produkcyjne. Tyczy się to produktów takich jak: pigmenty, mocznik, oxoplast oraz poliamid. Największą różnicę, porównując sytuację w styczniu 2022 oraz 2023 roku, widzimy na przykładzie mocznika. Produkcja surowca spadła bowiem z 153 do 94 tys. ton. Oznacza to spadek na poziomie 59 tys. ton, czyli o 39%.

Źródło: grupaazoty.com


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl