yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOgromne obniżki na rynku. Ile kosztują szparagi w maju 2024 roku?

Ogromne obniżki na rynku. Ile kosztują szparagi w maju 2024 roku?

Jeszcze przed majówką na rynkach hurtowych występowały duże braki szparagów. Bardzo niska podaż wynikała z uszkodzeń spowodowanych przymrozkami. Sprzedaż odbywała się wyłącznie na zapisy, a ograniczona dostępność tego warzywa wpłynęła na dynamiczny wzrost cen. Jak ceny szparagów kształtują się na dzień 06.05.2024?

Obecnie sytuacja na rynku szparagów znacząco się zmieniła. Ilość towaru wzrosła w dużym stopniu, co spowodowało obniżkę cen. Najbardziej pożądane i poszukiwane przez odbiorców pozostają szparagi fioletowe. Jakie ceny osiągają?

Aktualne ceny szparagów 06.05.2024

W dniu 06.05.2024 ceny szparagów fioletowych dochodzą do 28,00 zł/kg. To znaczący spadek względem cen notowanych w poprzednim tygodniu. W ostatnich dniach kwietnia stawki oscylowały w tym przypadku na poziomie 36,00 zł/kg. Niemniej, ilość szparagów na rynku rośnie, co wiąże się z obniżonym zyskiem.

Warto zaznaczyć, że każdy producent ceni swój towar nieco inaczej. Zauważyć można, że aktualne stawki, uwzględniając wszystkie typy szparagów na rynku, zaczynają się już od 15,00 zł/kg. Wszystko zależy od rodzaju oraz jakości oferowanych szparagów, którymi zainteresowany jest konsument. To niewątpliwe ogromna przepaść cenowa, szczególnie w porównaniu do wartości sprzed długiego weekendu majowego.

Co czeka nas w kolejnych dniach?

Szparagi na rynek w Broniszach trafiły ponad miesiąc temu. Od tego czasu ich ceny nieprzerwanie ulegają zmianom. Straty poniesione przez producentów spowodowane przymrozkami przełożyły się na chwilowe zwiększenie cen, ale sytuacja wydaje się wyrównywać i takiej tendencji możemy spodziewać się w nadchodzących dniach.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl