yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOpona do ciągnika za 36 tysięcy złotych. Oszust wykorzystał nieświadomych rolników

Opona do ciągnika za 36 tysięcy złotych. Oszust wykorzystał nieświadomych rolników

Prawie 36 tysięcy złotych straciła mieszkanka gminy Opatów. Wszystko zaczęło się od publikacji ogłoszenia sprzedaży opony do ciągnika rolniczego.

W czwartek do opatowskiej jednostki zgłosiła się mieszkanka gminy Opatów. Kobieta powiadomiła, że z jej konta bankowego zniknęło prawie 36 tysięcy złotych.

Mundurowi ustalili, że szwagier kobiety opublikował ofertę sprzedaży opony do ciągnika rolniczego, na popularnym portalu społecznościowym. W odpowiedzi na ogłoszenie skontaktowała się z nim osoba wyrażająca chęć jej zakupu.

Rzekomy kupujący zaproponował również zamówienie kuriera świadczącego usługę „od drzwi do drzwi” co należało potwierdzić poprzez uzupełnienie danych wykorzystując przesłany link. Mężczyzna poprosił swoją bratową o pomoc w przejściu procedury zamawiania kuriera przekazując jej link, który wcześniej otrzymał.

Link ten przekierowywał na stronę bankowości elektronicznej obsługującej konto zgłaszającej. Niestety w dalszym kroku kobieta podała dane karty płatniczej umożliwiające wypłatę środków, tj. datę ważności karty, kod CVV oraz pin. Wskutek pozyskanych danych przestępcy wykonali kilka operacji na różnych kontach należących do kobiety w wyniku, których „wyprowadzili” sporą sumę pieniędzy. Straty to niemal 36 tysięcy złotych.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Policja przypomina o rozwadze i ostrożności podczas przeprowadzania transakcji w przestrzeni internetowej. Korzystanie z linków do logowania do bankowości elektronicznej przesłanych przez nieznane nam osoby to pierwszy krok do utraty podstawowych zabezpieczeń naszego konta i ogromne ryzyko straty zgromadzonych pieniędzy. Ważnym elementem bezpieczeństwa jest również niezatwierdzanie operacji bankowych, których sami nie zleciliśmy.

Źródło: KPP w Opatowie

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl