yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOrlen przejmie Zakłady Azotowe „Puławy”?

Orlen przejmie Zakłady Azotowe „Puławy”?

Sytuacja w Grupie Azoty wzbudziła ostatnimi czasy wiele kontrowersji. Spółka odnotowała bowiem stratę w pierwszym kwartale bieżącego roku, a w mediach pojawiły się wzmianki o potencjalnym przejęciu zakładów przez PKN Orlen. Mimo zapewnień o stabilnej sytuacji ze strony producenta nawozów, gościem dzisiejszej konferencji Grupy Azoty okazał się Daniel Obajtek.

– Podpisaliśmy list intencyjny rozpoczynający etap badań w zakresie akwizycji Grupy Azoty Puławy. To wzmocnienie tej gałęzi działalności. […] W sektorze nawozowym potrzebna jest stabilizacja. Orlen jest tego gwarancją. Jesteśmy naturalnym integratorem. Mamy ponad 20-letnie doświadczenie na rynku nawozowym. Chcemy inwestować także w Puławach – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek na dzisiejszej konferencji Grupy Azoty.

– To szczególny moment w historii polskiego przemysłu chemicznego. Zainteresowanie wyrażone przez PKN Orlen Grupą Azoty Puławy dowodzi jej wartości i dużego potencjału rozwojowego tej spółki. […] Jesteśmy na początku procesu, który dziś został zainaugurowany podpisaniem umowy o zachowaniu poufności. Zarysowaliśmy pewien horyzont czasowy, w którym będziemy ten proces realizować. Orlen to silny partner biznesowy. To partner sprawdzony, z którym od wielu lat współpracujemy na wielu płaszczyznach – podkreśla prezes zarządu Grupy Azoty Tomasz Hinc.

– Należy zaznaczyć, że jako jedyni w Europie prowadziliśmy przez cały okres kryzysu produkcję nawozów. Zarówno Grupa Azoty, ale także Anwil produkowały, produkują i będą produkować nawozy. Bez polskich nawozów bylibyśmy dużo słabsi, zwłaszcza biorąc pod uwagę wydarzenia ostatnich miesięcy. Jako Ministerstwo Aktywów Państwowych chcemy, by polskie spółki się rozwijały, by rywalizowały na świecie i by zapewniały miejsca pracy – podsumowuje wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda.

Wyżej wskazane wypowiedzi jednoznacznie sugerują nam, co dalej stanie się z zakładami nawozowymi w Puławach. Oczywiście jest to dopiero początek rozmów w tym zakresie, jednak po opublikowaniu niekorzystnych wyników finansowych za pierwszy kwartał roku bieżącego już niejednokrotnie wskazywano, że taka sytuacja będzie miała miejsce.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Ciekawe zmiany… Co o tym sądzicie?

Źródło: Twitter @Grupa_Azoty

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl