yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOszustwa przy sprzedaży maszyn rolniczych

Oszustwa przy sprzedaży maszyn rolniczych

Na portalach internetowych oferował sprzedaż maszyn rolniczych, których w rzeczywistości nie posiadał. Kontakt urywał się po wpłaceniu zaliczki. Działając w ten sposób oszukiwał rolników w całej Polsce. 

Kolejne zarzuty usłyszał mężczyzna, który w grudniu 2023 roku został zatrzymany przez łomżyńskich funkcjonariuszy. Wtedy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 30-latka, podejrzanego o oszustwa. Jego przestępczy proceder polegał na zamieszczaniu ogłoszeń o sprzedaży maszyn rolniczych, których w rzeczywistości nie posiadał. Warunkiem kupna maszyny była wpłata zaliczki na podane przez sprzedawcę konto. Zaraz po tym jak zainteresowani ofertą przelewali pieniądze, kontakt z ogłoszeniodawcą urywał się.

Podejrzany działając w ten sposób oszukiwał osoby w całej Polsce. Sprawą zainteresowali się łomżyńscy policjanci, po tym jak zgłosił się do nich mieszkaniec powiatu, który został w ten sposób oszukany. Funkcjonariusze ustalili, że związek z tym przestępczym procederem może mieć 30-letni mieszkaniec Piły. Mężczyzna wpadł w ręce łomżyńskich policjantów w swoim mieszkaniu. Mundurowi zabezpieczyli telefony komórkowe, karty SIM oraz 18 kart bankomatowych. Policjanci ustalili również, że podejrzany korzystał z 14 rachunków bankowych. Okazuje się, że oszukanych mogło zostać dużo więcej osób w całym kraju.

30-latek miał 48 czynnych podstaw poszukiwań do prokuratur w całym kraju. W grudniu usłyszał 8 zarzutów oszustw i decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu. Sprawa miała charakter rozwojowy, a funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą łomżyńskiej komendy nie ustawali w gromadzeniu materiału dowodowego. Ustalili, że ofiarami mężczyzny padło 85 osób. Praca policjantów pozwoliła na przedstawienie 30-letniemu mieszkańcowi Piły łącznie 85 zarzutów oszustwa. Mężczyzna cały czas przebywa w areszcie, do którego trafił w grudniu. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl