AktualnościOwoce i warzywa kontrolują też w Kielcach. Co wykryto na rynku detalicznym?

Owoce i warzywa kontrolują też w Kielcach. Co wykryto na rynku detalicznym?

Owoce i warzywa kontrolowane są również na rynku detalicznym w Kielcach. Sprawdzono śliwki, czereśnie, ogórki, pomidory i ziemniaki. Jakie nieprawidłowości wykryto na rynku detalicznym w Kielcach?

Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Kielcach kontynuują kontrole jakości handlowej świeżych owoców i warzyw na rynku detalicznym. Na czym WIJHARS w Kielcach skupił się w tym przypadku? Inspektorzy tym razem skontrolowali śliwki, czereśnie, ogórki, pomidory i ziemniaki.

Jakie nieprawidłowości wykryto w Kielcach?

W wyniku kontroli pracownicy zakwestionowali oznakowanie kolejnych 3 partii świeżych owoców i warzyw (śliwki, ogórki i czereśnie) w obrocie detalicznym z uwagi na brak informacji o kraju ich pochodzenia. Ponadto kontrolą objęto 1 partię ziemniaków młodych. W tym przypadku WIJHARS w Kielcach zakwestionował całkowity brak oznakowania.


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

[newsletter_signup_form id=1]