Pierwsze dostawy z młodą kapustą dotarły do Polski

młoda kapusta na rynku hurtowym Bronisze

Na polskim rynku hurtowym pojawiała się młoda kapusta z importu. Jak do tej pory są to dostawy głównie z Albanii, choć pojawiają się już ogłoszenia o sprzedaży towaru z Macedonii.

Tej wczesnej importowanej kapusty jest mniej niż w zeszłym roku. Macedońska młoda kapusta w hurcie kosztuje ok. 6 zł/szt i należy zaznaczyć, że jest to nadal bardzo mały hurt. Jak na razie chętnych na towar po tej cenie jest niewiele. To zapewne się zmieni, gdy ceny ulegną zmianie.

Tak wczesnej młodej kapusty z importu jest mniej niż w zeszłym roku. Zdrożał transport, złotówka jest słaba, a to nie jest sprzyja importerom. Jak na razie podaż świeżego towaru jest teraz tak mała, że nawet kapusta ta nie pojawiła się jeszcze w notowaniach lokalnych rynków hurtowych. 

Młoda kapusta z importu w przeliczeniu na kilogramy jest w cenie powyżej 3 zł/kg. A jak przedstawiają się aktualnie ceny krajowej kapusty z ubiegłorocznych zbiorów? Ceny krajowej białej kapusty w dużym hurcie są na poziomie 1,20-1,60 zł/kg.

źródło: fresh-market

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności