yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPierwsze młode ziemniaki na rynku. Jak kształtują się ich ceny?

Pierwsze młode ziemniaki na rynku. Jak kształtują się ich ceny? [08.05.2023]

Wraz z końcem majówki na rynku w Broniszach pojawiły się młode ziemniaki od polskich producentów. Mowa o odmianie Irga. Jak kształtują się ceny warzywa?

Wraz z biegiem czasu na rynku w podwarszawskich Broniszach pojawia się coraz więcej młodych warzyw. Co ważniejsze, warzywa te pochodzą z polskich gospodarstw. Wśród takowych pojawiły się również młode ziemniaki. Mianowicie, ziemniaki odmiany Irga.

Warzywo pojawiło się na rynku w ubiegłym tygodniu, a konkretniej w czwartek (4 maja). Stawki, których producenci mogli wówczas oczekiwać ukształtowały się na poziomie 20,00 zł za kilogram. Warto odnotować, że to ten sam poziom, co w latach ubiegłych.

Kolejne dni przyniosły jednak spadki. Aktualnie producenci mogą oczekiwać 10,00-12,00 zł za kilogram w przypadku „orzeszków”, czyli ziemniaków o małych rozmiarach, a także cen oscylujących na poziomie 15,00 zł w przypadku mytego ziemniaka o średnim rozmiarze.

W obliczu wysokich kosztów produkcji warto pamiętać, by wspólnie starać się utrzymać wyższy pułap cenowy już na początku sezonu. Oczywiście cenę ustala rynek, a producenci niestety nie mają wiele do powiedzenia, jednak nie możemy dopuścić, by wynagrodzenie za wyprodukowane wysokim kosztem warzywa spadało do nieakceptowalnego poziomu.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl