yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPolska rzodkiewka cieszy oczy konsumentów na rynku

Polska rzodkiewka cieszy oczy konsumentów na rynku [11.04.2023]

Nadszedł sezon na krajowe nowalijki. W związku z tym, wśród ofert na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach, odnajdziemy już polską rzodkiewkę. Jakich cen mogą spodziewać się producenci na ten moment?

Krajowa rzodkiewka występuje na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach co najmniej 10 dni. Na ten moment nie są to duże ilości, jednak warto odnotować, że w ostatnim czasie warzywo stało się dostępne o każdej porze dnia.

Świadczy to o rosnącej podaży, która niebawem wzrośnie w znacznie większym stopniu na wzgląd zdecydowanie bardziej sprzyjających warunków pogodowych, które poprawiły się w okresie Świąt Wielkanocnych. Dni stały się słoneczne, a temperatura wzrosła.

Jakich stawek mogą spodziewać się producenci? Na ten moment ceny polskiej rzodkiewki zamykają się w dosyć szerokim przedziale, mianowicie 1,50-3,50 zł za pęczek. Kluczowym czynnikiem, decydującym o wysokości wynagrodzenia, okazuje się kaliber.

Sytuacja może jednak ulec zmianom na wzgląd wspomnianego zjawiska, mianowicie poprawy warunków pogodowych. Dotychczas producenci zmagali się bowiem z dość niesprzyjającą pogodą. Nadejście ciepłych i słonecznych dni korzystnie wpłynie na rozwój roślin, a to znajdzie odzwierciedlenie w podaży i cenach.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Na tym się jednak nie kończy… Krajowi producenci muszą liczyć się z obecnością importowanego konkurenta w postaci rzodkiewki z Włoch. W tym przypadku stawki kształtują się w przedziale 2,20-2,30 zł za pęczek.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl