yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościPolski Ład dla wsi. Czy producentom warzyw będzie lepiej?

Polski Ład dla wsi. Czy producentom warzyw będzie lepiej?

Polski Ład dla wsi ma wspomóc polskich producentów warzyw. W jaki sposób? Czy pomysły na rozwój polskiego rolnictwa zostaną zrealizowane? Czy kolejny raz są to obietnice bez pokrycia?

Jarosław Kaczyński w ramach objazdu po kraju i przedstawiania założeń Polskiego Ładu spotkał się z mieszkańcami Rypina. Wskazał pomysły na Polski Ład dla wsi. Jakie?
Jednym z nich jest by rolnicy sprzedający swój towar wielkim przedsiębiorstwom otrzymywali pieniądze z góry – na rachunek powierniczy.

Kolejny dotyczy rolniczego handlu detalicznego. Taki wielki pomysł na to, by to, co rolnik wyprodukuje, mógł łatwo sprzedać, nie tylko w swoim województwie, czy wśród sąsiednich, bo tak było dotąd, ale także na terenie całej Polski – powiedział. Dodał, że będzie to wspierane przez tzw. manufaktury.

Jednym z pomysłów jest także wsparcie w sprzedaży za granicę kraju. J. Kaczyński podkreślił, że będzie odpowiednia struktura, która będzie szukała rynków dla eksportu.
Wymienił też przedsięwzięcia związane z informatyzacją, wprowadzeniem możliwości śledzenia z satelitów zjawisk pogodowych, w tym suszy i innych zagrożeń dla rolnictwa, co pozwoliłoby im przeciwdziałać.
Kaczyński wskazał, że PiS chce w nowym programie przygotowywanym z myślą o wsi i rolnikach wprowadzić ubezpieczenia dla upraw i hodowli od różnych niespodziewanych wydarzeń – klęsk żywiołowych, także gwałtownych spadków cen. To do tej pory była zmora rolników obok tego okradania przez wielkie przedsiębiorstwa i to chcemy zlikwidować. To jest wielki, trudny program, trzeba nad tym się zastanowić, bo to jest wiele miliardów złotych rocznie, ale chcemy to zrobić. Chcemy naprawdę zapewnić polskim rolnikom pewność, że mogą produkować i nie zagraża im to, że nagle się to załamie, że nagle zostaną bez środków, że nagle zostaną bez pieniędzy, to jest największy ból rolnika dzisiaj, największe ryzyko tej pracy – podkreślił.

Mówił, że w nowym programie z myślą o rolnikach jest wiele innych pomysłów dotyczących np. wpierania spółdzielni rolniczych.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Przekonywał, że dzięki nowemu programowi zwiększą się dochody na wsi i luksus życia, możliwość korzystania z różnego rodzaju urządzeń, możliwość przenoszenia się z miejsca na miejsce – wszystko to będzie podniesione radykalnie. Zupełnie zmieni się życie na polskiej prowincji, w małych miastach. Zupełnie zmieni się co za tym idzie życie w Polsce – mówił prezes PiS.

Źródło: pap, Polsat news, TVP3 Bydgoszcz

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl