yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPolskie ogórki rosną w siłę – rynek hurtowy Bronisze

Polskie ogórki rosną w siłę – rynek hurtowy Bronisze

W świetle aktualnych kosztów produkcji i sytuacji politycznej na świecie, miło jest wreszcie usłyszeć coś, co z pewnością ucieszy każdego producenta warzyw, w szczególności ogórków. Polskie warzywo nie ma konkurencji. Czy pozwoli to uzyskać lepsze ceny?

Jeszcze niedawno poruszaliśmy temat podwójnych standardów na polskich rynkach. Z jednej strony zapewniano, nas – rolników, że są podejmowane działania ku naszemu dobru. Z drugiej, importowane warzywa nie były rzadkością na rynku. Szczególnie w przypadku krajów, do których sami nie mogliśmy wysyłać naszych produktów…

Stanowiło to duże wyzwanie dla polskich producentów. Konkurowanie z importem to niełatwa sprawa, która dodatkowo wpływa niekorzystnie na ceny. Jak sytuacja przedstawia się aktualnie? Polscy rolnicy mogą odetchnąć z ulgą. Konkurencji w przypadku ogórków od około tygodnia nie zobaczymy na rynkach.

Rynek hurtowy Bronisze

Początek marca – to wtedy rosyjskie, ukraińskie i białoruskie warzywo zniknęło z rynku. Nie jest tajemnicą, że taki stan rzeczy wynika z wojny na Ukrainie. W tym trudnym dla nas okresie warto szukać pozytywów. Silna pozycja polskiego produktu bez wątpienia nim jest.

Co prawda możemy napotkać jeszcze hiszpańskie czy fińskie ogórki, ale w bardzo małych ilościach, a i tak jest to rzadkością. W niektórych sklepach niestety wciąż widujemy rosyjskie zamienniki, ale to kwestia czasu, kiedy znikną z półek na dobre i zostaną zastąpione wysokiej jakości, polskim towarem.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Co z cenami? Na tą chwilę, producenci informują, że zależy to przede wszystkim od jakości towaru. Stawki przedstawiają się w granicach 53-55 zł za 5 kilogramów. W przypadku fińskiego konkurenta, coraz mniej zauważalnego, jest to 60 zł również za 5 kilogramów.

Polski ogórek niewątpliwie z każdą chwilą zyskuje na sile. Mamy nadzieję, że konkurencja w najbliższym czasie spadnie do zera i pozwoli to uzyskać jak najlepsze ceny za produkt. Obserwując rynek i ceny wszelkich surowców – chociaż tyle należy się rolnikom.

Każdemu życzymy jak najwyższych cen – czy to producentom ogórków czy innych warzyw.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl