yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPorozumienie KE z krajami przyfrontowymi

Porozumienie KE z krajami przyfrontowymi

Komisja Europejska osiągnęła porozumienie z Bułgarią, Węgrami, Polską, Rumunią i Słowacją w sprawie ukraińskich produktów rolno-spożywczych.

Jak informuje MRiRW, wprowadzone zostaną wyjątkowe środki ochronne dla pszenicy, kukurydzy, rzepaku i słonecznika. Polska wiele tygodni temu zgłaszała do Komisji Europejskiej konieczność podjęcia niezbędnych działań w zakresie bezpieczeństwa rynku żywnościowego. Wskazywaliśmy je we wspólnym liście 5 państw przyfrontowych.

– Zdecydowaliśmy się na podjęcie czasowych działań ograniczających import do Polski w związku z brakiem innych narzędzi do zapewnienia bezpieczeństwa. Po podjęciu tych działań Komisja Europejska na nasz wniosek zadeklarowała przyjęcie ograniczeń w zakresie importu kluczowych czterech towarów, o które wnioskowaliśmy – podkreślił komentując porozumienie minister Robert Telus i zaznaczył, że zgłoszenia ograniczeń w zakresie importu oleju były wnioskiem innych krajów.

– W tym obszarze aktualnie nie widzimy zagrożeń dla naszego rynku – dodał.

Polska skutecznie przeprowadziła negocjacje z KE dzięki czemu udało się wprowadzić ograniczenia zabezpieczające nasz rynek. W związku z planowanym wejściem w życie kluczowych ograniczeń na najważniejsze dla polskiego runku towary, planowane jest uchylenie regulacji krajowych w zakresie zakazu importu towarów. Zastosowanie będą miały wynegocjowane regulacje unijne.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Dla pozostałych towarów będzie prowadzony monitoring rynku.

Źródło: MRiRW

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl