yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościPotężne uchybienia w sprzedaży ziemniaków - ruszyło zmasowane sprzątanie w supermarketach

Potężne uchybienia w sprzedaży ziemniaków – ruszyło zmasowane sprzątanie w supermarketach

Zmasowane kontrole w sklepach wielkopowierzchniowych ruszyły. Sprawdzane jest znakowanie i jakość produktów – owoców i warzyw. Na ten moment wykryto potężne nieprawidłowości w ziemniakach.

Sprzątanie supermarketów

Kontrole sklepów wielkopowierzchniowych w Polsce ruszyły, o czym poinformował wiceminister rolnictwa. Celem jest wykrycie wszelakich nieprawidłowości. – Rozpoczynamy zmasowane kontrole w sklepach wielkopowierzchniowych. Sprawdzamy znakowanie i jakość produktów – poinformował w swoich mediach społecznościowych Michał Kołodziejczak.

W pierwszym etapie przeprowadzanych kontroli inspektorzy wykryli potężne nieprawidłowości w dziale z ziemniakami. Towar z kilku różnych państw był pomieszany, przez co konsumenci nie wiedzieli, co wkładają do koszyków. Trudno tu mówić o jakkolwiek poprawnym znakowaniu. – To co również zwraca uwagę to praktycznie brak polskich ziemniaków. Za to są te z zachodu i południa Europy – wskazał Kołodziejczak. Kwestia ta dotyczy marketów w całej Polsce.

Patologia w sklepach

Michał Kołodziejczak wskazuje ponadto, że nieprawidłowości jest dużo więcej. – Przez lata w różnych sklepach wręcz rozmnożyła się patologia, którą bierzemy na celownik – wprost zaznacza wiceminister. W kontrolach biorą udział Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz Główny Inspektorat Sanitarny. – Inspektorzy w całym kraju właśnie dostają dokładne wytyczne na co zwracać uwagę w trakcie zaplanowanych kontroli. Obiecaliśmy Polakom zrobienie porządku w sklepach i zrobimy to – podsumowuje Kołodziejczak.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl