yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościPowrót do przeszłości. Niskie ceny pomidorów wracają

Powrót do przeszłości. Niskie ceny pomidorów wracają [14.06.2024]

Na rynku w Broniszach wzrosła ilość dostaw polskich pomidorów, a ceny kierują się w dół. Ile wynoszą na ten moment? Sprawdź aktualne ceny pomidorów czerwonych i malinowych na rynku hurtowym w Broniszach. 

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach w przedostatnim tygodniu maja (w dniu 22.05.2024) ceny zarówno pomidorów malinowych, jak i czerwonych znacząco spadły. Stawki utrzymywały się w hurcie na poziomie 5,00 zł/kg. Karton, w którym znajdowało się 6 kg produktu, sprzedawany był w cenie 30,00 zł/szt. Pomidory czerwone były nieco tańsze.

Wskazany pułap był bardzo niski i już wtedy producenci nie byli usatysfakcjonowani. Niemniej, nastąpiło odbicie, a plantatorzy mogli spodziewać się stawek wyższych o około 1,00 zł/kg. Pomidory malinowe pod koniec maja kosztowały około 6,00 zł/kg.

Warto przypomnieć, że jeszcze na początku kwietnia ceny pomidorów malinowych oscylowały na poziomie 8,33-13,33 zł/kg. Cena pomidorów czerwonych w zależności od jakości wahała w przedziale 7,50-12,50 zł/kg. Natomiast jeszcze na początku marca ceny za towar najwyższej jakości wynosiły nawet do 25,00 zł/kg.

Aktualne ceny pomidorów na Broniszach

Aktualne ceny pomidorów malinowych wynoszą od 24,00 do 30,00 zł za karton, w którym znajduje się 6 kg. Cena wynosi więc od 4,00 do 5,00 zł/kg. Analogicznie do pomidorów malinowych spadły także ceny pomidorów czerwonych.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Nawet przy wysokiej dostępności notowane spadki nie są tak gwałtowne, jak na początku sezonu, jednak zdecydowanie są odczuwalne przez producentów. Szczególnie biorąc pod uwagę stale rosnące koszty produkcji.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl