yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościProducenci apelują - to nie może się powtórzyć. Aktualne ceny pomidorów

Producenci apelują – to nie może się powtórzyć. Aktualne ceny pomidorów [24.06.2024]

W poprzednim tygodniu nastąpiło załamanie na rynku pomidorów w podwarszawskich Broniszach. Bardzo wysoka podaż spowodowana była zalegającym towarem przeznaczonym na eksport, który nie wyjechał z kraju. Jak sytuacja wygląda dziś? Ile kosztują pomidory czerwone i malinowe w dniu 24.06.2024?

Według doniesień producentów, w zeszłym tygodniu wielu hurtowników, którzy przygotowali pomidory do transportu poza granice kraju, nie zrealizowało swoich celów eksportowych. Spowodowało to bardzo wysoką podaż na rynku. Zwiększona dostępność warzywa podniosła konkurencję, a to było przyczyną drastycznego załamania cen.

Obecnie rynek został odciążony i stopniowo następuje wyrównanie stawek. Ile aktualnie kosztują pomidory czerwone i malinowe na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach?

Aktualne ceny pomidorów na Broniszach

Na rynku w Broniszach zauważalne obniżenie podaży skutkuje podniesieniem ceny o średnio złotówkę na kilogramie. W tzw. „dużym hurcie” pomidory czerwone i malinowe kosztują aktualnie około 4,50 zł/kg, co w przypadku pomidorów czerwonych przekłada się na blisko 20% wzrost oraz niemal 35% podwyżkę cen pomidorów malinowych.

To cena, która według plantatorów nie powinna spadać o tej porze roku. Producenci szklarniowi, zakładając uprawy, potrzebować będą dużego kapitału. Wpierw muszą go jednak zgromadzić, a obserwowane niedawno wahania stawek oraz rosnące koszty produkcji, wzbudzają w tej kwestii wątpliwości. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, trzeba będzie liczyć się ze zwiększoną koniecznością importu warzyw na początku kolejnego sezonu.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl