yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościPromocja na ogórki w marketach…

Promocja na ogórki w marketach…

Krajowi producenci warzyw zmagają się z niezwykle wysokimi kosztami produkcji. Ich ceny na rynku hurtowym od długiego już okresu pozostają na dość niskim poziomie, natomiast w marketach widzimy kolejne promocje… Promocje tyczące się ogórków.

Sytuacja, z którą zmagają się producenci ogórków szklarniowych, pozostaje dość napięta. Stawki spadły do zatrważająco niskiego poziomu już kilka tygodni temu. W ramach przykładu, na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach przedstawiają się one aktualnie w granicach 3,50 zł za kilogram w hurcie.

Tymczasem, markety kontynuują swoją politykę i wprowadzają kolejne promocje. W tym przypadku tyczą się one właśnie krajowych ogórków szklarniowych, które obecnie kosztują konsumentów 3,49 zł za kilogram. Wprawdzie cena nie jest niższa od tej z rynków hurtowych, jednak wciąż budzi wiele wątpliwości.

Producenci ogórków starają się bowiem utrzymywać stawki na niezmiennym poziomie, gdyż każda obniżka jest poważnym problemem w obliczu tak wysokich kosztów produkcji. Nie jest to jednak możliwe, gdy konsumenci mają do dyspozycji produkt w tej samej cenie w każdej okolicznej sieci handlowej.

Warto także pamiętać, że w promocyjnej cenie zaoferowanej przez market jest już naliczona marża. Pozostaje więc pytanie… Ile otrzymał producent? Oczywistym jest fakt, że i konsumenci odczuwają wyższe koszty i z pewnością korzystne dla nich są takowe promocje, jednak we wszystkim powinna być równowaga.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Zaniżanie stawek nie przysłuży się w dłuższej perspektywie nikomu…

Ogórki szklarniowe w markecie

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl