yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPromyk nadziei na rynku kapusty. Jakie ceny w hurcie?

Promyk nadziei na rynku kapusty. Jakie ceny w hurcie? [11.12.2023]

Cena kapusty czerwonej skoczyła w górę. Wzrost jest jednak niewielki. Kapusta biała bez zmian. Stawki są niższe niż w ubiegłym roku. Ile za kilogram w hurcie?

Aktualne ceny kapusty czerwonej oscylują na poziomie 1,40-1,50 zł za kilogram. Wzrost nastąpił po minionej niedzieli. Wówczas rolnicy cieszyli się dobrym handlem. Rynek w Broniszach nieco się przeczyścił.

W poprzednim tygodniu ceny wynosiły około 1,20 zł za kilogram. Rolnicy mogą oczekiwać więc o 0,20-0,30 zł więcej na kilogramie. Względem tego samego okresu w 2022 roku stawki są jednak niższe o około 0,30 zł.

Co z kapustą białą? Kapusta biała niestety pozostaje dość tania. Ceny w hurcie dochodzą obecnie do 1,00 zł za kilogram. Dużo zależy od podaży w danym momencie. Zdarza się, że rolnicy muszą sprzedać towar taniej.

Nie jest ponadto powiedziane, że wzrost cen kapusty czerwonej się utrzyma. Rolnicy zwiększyli stawki z uwagi na dobry handel w niedzielę. Nowe dostawy mogą niestety przyczynić się do obniżek.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W ramach przypomnienia, ceny kapusty czerwonej w grudniu 2022 roku oscylowały na poziomie około 1,70-1,80 zł za kilogram. Kapusta biała również była droższa. Rolnicy mogli oczekiwać 1,20 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl