yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościPrzegląd europejskiego rynku ogórków

Przegląd europejskiego rynku ogórków

Światowa produkcja ogórków, która na tym etapie w wielu krajach, w dużym stopniu opiera się na uprawie z dodatkowym ogrzewaniem i światłem, ucierpiała z powodu wzrostu światowych cen energii. Wielu producentów m.in. w Holandii i Francji, ograniczyły stosowanie tych metod, aby zapewnić opłacalność produkcji. Poniżej przegląd rynku ogórków opracowany przez serwis freshplaza.

Podobnie jak w naszym kraju, także w Belgii i Holandii styczeń przyniósł mało światła słonecznego, za to wyjątkowo wietrzną pogodę. Teraz producenci ogórków w Holandii i Belgii szykują się na kilka słonecznych dni w ostatni weekend lutego, co pomoże w zbiorach. W tym sezonie nie oczekuje się dużego wzrostu produkcji. Są jednak producenci, którzy zamienili uprawę pomidorów na uprawę ogórka. Oczekuje się jednak, że wolumen będzie rósł wolniej niż zwykle. Pierwszy szczyt produkcji prawdopodobnie nastąpi w połowie marca, kilka tygodni później niż zwykle, ponieważ wielu producentów zaczęło uprawę później z powodu kryzysu energetycznego. Nie wiadomo, jak zachowa się ten rodzaj produkcji w następnym sezonie zimowym. Obecnie ceny energii są nadal bardzo wysokie, co utrudnia lub wręcz uniemożliwia opłacalną uprawę.

Sezon francuskich ogórków dopiero się rozpoczął. Jakość jest dobra i nie ma problemów z chorobami czy szkodnikami. Niestety wszystkie ceny rosną (gaz, opakowania, nawozy itp.), to powinni wpłynąć na cenę ogórków. Jeśli supermarkety nie przyjmą w pełni jedynie francuskich ogórków, jeśli cena będzie zbyt wysoka dla konsumentów i negatywnie wpłynie na konsumpcję, wielu hodowców przestanie w tym roku uprawiać ogórki, aby nie ponosić strat.

Po nieznacznym wzroście średniej ceny ogórków w hiszpańskiej Almerii w zeszłym tygodniu, ceny w odniesieniu do całego kraju nieznacznie spadły. Jesienny ogórek wkracza w ostatnią fazę uprawy, przy coraz mniejszej podaży, stabilnym popycie i niewielkiej konkurencji z innych źródeł. Holenderski sezon ogórkowy rozpoczyna się prawie dwa miesiące później niż zwykle, ponieważ tradycyjne terminy są przesuwane w celu zmniejszenia kosztów produkcji związanych z energią.

Źródło freshplaza.com

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl