yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPrzegląd rynku papryki – sprawdź jak wygląda sytuacja w innych krajach

Przegląd rynku papryki – sprawdź jak wygląda sytuacja w innych krajach

Bardzo ciekawe informacje wynikają z przeglądu rynku papryki przygotowanego przez serwis freshplaza.com. Zimny początek roku, z małą ilością słońca odbił się negatywnie na produkcji papryki w wielu krajach. W Holandii i Belgii wielu producentów zdecydowało się nie walczyć z chłodami ze względu na wysokie ceny energii, w wyniku czego zbiory zostały przesunięte o kilka tygodni. W Hiszpanii niższe temperatury w listopadzie wpłyną na spadek produkcji w przyszłym miesiącu.  

Produkcja papryki w Holandii i Belgii opóźniła się, a mają na to wpływ dwa czynniki – po pierwsze późniejszy termin sadzenia, ale także niesprzyjająca pogoda. W tle jest oczywiście kryzys energetyczny skutkujący wysokimi cenami gazu i energii elektrycznej. Ponadto może się okazać, że styczeń jest rekordowo ciemnym miesiącem. Producenci nie mają wątpliwości – zbiory będą opóźnione o kilka tygodni. Marzec jest tradycyjnie już trudnym miesiącem, jeśli chodzi o dostępność papryki, ale w tym roku może to być jeszcze bardziej widoczne. 

W Hiszpanii natomiast mamy do czynienia z mniejszą produkcją z powodu niższych temperatur. Możliwe, że wystąpi niedobór czerwonej i zielonej papryki. Jak zauważa freshplaza, w Almerii popyt nie jest nadzwyczajny, co jest normalne o tej porze roku. Niektórzy producenci już wyrywają zieloną paprykę, aby posadzić arbuzy, które zostaną zebrane w kwietniu. Szczytowy okres produkcji, który ma miejsce między listopadem a końcem stycznia, teraz dobiega końca.  Przewiduje się, że w lutym produkcja spadnie bardziej niż zwykle, ze względu na niższe temperatury w listopadzie. 

We Włoszech w różnych porach roku czerwona i żółta papryka z Hiszpanii jest dystrybuowana na dużą skalę w większym stopniu niż włoska. Hurt preferuje papryki hiszpańskie, ponieważ holenderskie są zbyt drogie, podczas gdy włoskie czerwone i żółte zbyt często nie są wystarczająco jednolite pod względem koloru i wielkości. Z włoskiego punktu widzenia tę lukę należy wypełnić. Przytoczone są wyjaśnienia jeden z włoskich hurtowni, która oferuje obecnie żółtą, czerwoną i zieloną paprykę pochodzenia włoskiego. W ciągu tygodnia nastąpił nieznaczny wzrost cen. Cena dla producenta to 1,80-2,00 euro. Popyt jest dobry. 

(Źródło: freshplaza)

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl