yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościRekordowe ceny ziemniaków do przetwórstwa w Europie

Rekordowe ceny ziemniaków do przetwórstwa w Europie

Wczesne zbiory są opóźnione, ilość zapasów się zmniejsza, natomiast popyt na ziemniaki do przetwórstwa pozostaje na bardzo wysokim poziomie… Wszystkie te czynniki znajdują odbicie w cenach, które wzrosły do rekordowych wartości.

W ubiegłym tygodniu serwis Mintec poinformował, że ceny ziemniaków do przetwórstwa osiągnęły w Europie rekordowe wartości. O jakich stawkach mowa? W dniu 18 kwietnia holenderskie ziemniaki przeznaczone do przetwórstwa wzbiły się w notowaniach do poziomu 330 euro/tonę. Według danych serwisu, wartości te są najwyższe od 2014 roku.

Z czego wynika taki stan rzeczy? Jednym z głównych aspektów są tutaj opóźnienia w produkcji. Wczesne zbiory ziemniaków pojawią się najprawdopodobniej później niż zakładano, przez co sektor przetwórstwa musi bazować na zapasach z poprzedniego sezonu. Zapasy ubiegłorocznego warzywa pozostają jednak poniżej średniej.

Tymczasem, popyt na produkty przetworzone jest bardzo wysoki na całym świecie. Przetwórcy konkurują z tego względu między sobą, aby pozyskać dostępne na rynku partie ziemniaków. Niska podaż oraz niezwykle wysoki popyt znajdują natomiast odzwierciedlenie w cenach, które wzbiły się do rekordowego poziomu.

Sytuacja utrzyma się najprawdopodobniej do momentu, w którym przetwórcy uzyskają dostęp do wystarczającej ilości odmian przetwórczych z wczesnych zbiorów. Tymczasem, póki to nie nastąpi, ceny pozostaną na rekordowym poziomie lub będą oscylować wokół niego.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: mintecglobal.com

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl