yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościRosja: ceny kapusty mocno w górę

Rosja: ceny kapusty mocno w górę

Dobra passa na rynku kapusty w Rosji. Cena tego produktu osiągnęła już dziesięcioletni poziom. Wbrew spodziewanemu spowolnieniu w handlu, któremu tradycyjnie towarzyszy stabilizacja cen w okresie świąt noworocznych, rynek kapusty białej utrzymał wysokie tempo sprzedaży, stymulując wzrost cen sprzedaży w tym segmencie.

W tym tygodniu biała kapusta w sprzedaży jest po 40-50 rubli/kg (0,53-0,67 USD/kg 2,14-2,68 zł/kg), czyli średnio o 11 procent drożej niż w końcu grudnia zeszłego roku. Według operatorów rynku, jedną z głównych przyczyn wzrostu cen było zmniejszenie podaży kapusty na rynku, gdyż wielu producentów zakończyło sprzedaż zapasów przed okresem przedświątecznym. Należy też zauważyć, że hurtownicy, którzy zakończyli sprzedaż wcześniej zakupionych ilości, zaczęli aktywnie uzupełniać zapasy, stymulując tym samym wzrost cen kapusty białej.

Obecne ceny białej kapusty w Rosji są średnio 4 razy wyższe niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Głównym powodem drożejącej kapusty, zdaniem głównych graczy rynkowych, są niewielkie zbiory w większości regionów Rosji. Warunki pogodowe minionego lata były wyjątkowo niekorzystne dla normalnego dojrzewania odmian średnich i późnych, przez co już teraz popyt na kapustę wyraźnie przeważa nad jej realną podażą na rynku, co z kolei sugeruje dalszy wzrost cen w tym segmencie rynku.

źródło: east-fruit

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl